Poslední spurt Worldtour 2019 vyhrál Pascal Ackermann. Celkové vedení na Guangxi uhájil Enric Mas.

nabor

Úplně poslední etapu letošní série Worldtour, poznamenanou pádem v poslední zatáčce, vyhrál v Číně v hromadném spurtu Pascal Ackermann (Bora-hansgrohe), před Juanem Sebastiánem Molanem (UAE-Team Emirates) a Timo Roosenem (Jumbo-Visma). Celkově vedoucí Enric Mas (Deceuninck-QuickStep) se pádu vyhnul a stal se vítězem Tour of Guangxi 2019. První desítka zůstala beze změn, na stříbrný stupínek tedy vystoupil Daniel Felipe Martínez (EF Education First) a na bronzový Diego Rosa (Ineos).

Etapa v okolí města Guilinu, dlouhá jen 168 kilometrů, v sobě obsahovala pro sprintery jediný větší zádrhel – dva na sebe navazující vrcholy zhruba ve dvou třetinách trati. Na prvním se stoupalo 2,5 km do 5,5%, na druhém 4,3 km do 4,6%.

Do úniku dne se dostal opět jediný Číňan ve startovním poli Mei Yin Wang (Bahrain Merida) a s ním Frederik Frison (Lotto Soudal), Jay Robert Thomson (Dimension Data), Paul Ourselin (Direct Energie) a Kevin van Melsen (Wanty-Gobert). Získali až 3:20 minuty náskoku, přejeli pospolu vrchařské prémie, kde si body rozdělili Wang a Van Melsen, ale před poslední sprinterskou prémií byl již peloton téměř pohromadě, především díky práci týmů Bora-hansgrohe a UAE-Team Emirates.

Necelých 6 kilometrů před cílem zkusil nastoupit ještě Victor Campenaerts (Lotto Soudal), za něj se znovu zavěsil Jay Robert Thomson, ale QuickStep na čele si útok kontroloval. V poslední zatáčce před finišem na mokré silnici došlo zhruba uprostřed pelotonu k pádu, kterému se ale čelní skupina vyhnula a okamžitě se pustila do dlouhého spurtu. Rozjel ho jezdec Sunwebu Asbjørn Kragh Andersen, ale pak přepustil iniciativu Timo Roosenovi. Za ním se vyvezl Juan Sebastian Molano, ale oba nakonec v pohodě zleva přespurtoval Pascal Ackermann, který měl až do posledních desítek metrů k dispozici skvělého rozjížděče Rüdigera Seliga.

Do pádu se zamotal i Diego Rosa, ale protože čas dojezdu všech jezdců již zůstal stejný, uhájil si svoje celkové 3. místo, se ztrátou 14 sekund na vítěze. Druhý Dani Martínez ztratil pouhých 5 sekund. Enric Mas získal pro tým Deceuninck-QuickStep celkově 69. vítězství v této sezóně. Příští rok již bude startovat za španělský tým Movistar, ale v rozhovoru po závodě velice ocenil své tři sezóny v QuickStepu.

 

2 KOMENTÁŘE

  1. Celkový výsledek je tedy neznámý! Cyklistická Čína má ale hodně peněz pro UCI!

    • Ano, bohužel u poslední etapy již nešla a stále nejde vygenerovat tabulka s celkovými výsledky. Je mi to líto, pokoušeli jsme se o to kolektivně několikrát.

Comments are closed.