Poslední etapu v Turecku vyhrál Mareczko

nabor

Poslední etapa závodu Kolem Turecka měla být rozlučkovou a očekával se tedy spurt celého pelotonu. Což se také i stalo. V závěrečném spurtu měl nejvíce sil Jakub Mareczko, který porazil včerejšího vítěze Sachu Modola.

Před prvním stoupáním dne, kterým byla vrchařská prémie první kategorie se od pelotonu odpoutala čtveřice: Muhammat Atalay (Torku), Nicolas Baldo (Roth), Alessandro Malaguti (Unieuro) a Jan Hirt (CCC Sprandi Polkowice). Na prvním kopci byl nejrychleji Muhammet Atalay, kterého následoval náš Jan Hirt. Vedoucí čtveřice si udržovala dlouho náskok přes 2 minuty. Přibližně 40 kilometrů před cílem odpadl Baldo a vedoucí skupina si vypracovala náskok téměř 6 minut.

Jenže vše se sjelo přibližně 12 kilometrů před cílem. Potom jsme byli svědky několika útoků, které však nikdy neměly dlouhého trvání. Do posledního kilometru se vřítil celý peloton pohromadě. Na vítězství si dělal zálusk Sacha Modolo. Ovšem jako první začal sprintovat Kris Boeckmans. Na značce 100 metrů se okolo něj přehnal právě Modolo následovaný Jakubem Mareczkem, který se před Itala dostal přibližně 50 metrů před cílem a svůj náskok dokázal udržet až za cílovou pásku.

Celkové prvenství udržel José Gonçalves. Oba Češi závod dokončili, i když Jan Hirt po svém úniku dostal více než 4 minuty a celkově skončil na 34. místě. Karel Hník, který byl na druhé horské prémii (3 kategorie) druhý, dojel v hlavním poli a celkově obsadil úžasné 15. místo.

Pořadí etapy

# Jezdec (Země) Tým Čas
1 Jakub Mareczko (Ita) Southeast – Venezuela 5:46:24
2 Sacha Modolo (Ita) Lampre – Merida
3 Francisco Chamorro (Arg) Funvic Soul Cycles – Carrefour
4 Kris Boeckmans (Bel) Lotto Soudal
5 Ahmet Orken (Tur) Torku Sekerspor
6 Daniele Colli (Ita) Nippo – Vini Fantini
7 Manuel Belletti (Ita) Southeast – Venezuela
8 Grzegorz Stepniak (Pol) CCC Sprandi Polkowice
9 Marco Zanotti (Ita) Parkhotel Valkenburg Continental Team
10 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo – Vini Fantini