Poslední etapu v Rakousku zvládl nejlépe Backaert, celkově vyhrál Hirt

nabor

Závěrečným dějstvím s dojezdem do Vídně pokračoval závod Kolem Rakouska. V posledním stoupání se odpoutal Belgičan Frederik Backaert (Wanty – Groupe Gobert) a vyhrál. Jan Hirt, který vyjížděl do etapy jako lídr závodu, svoji šanci na celkové prvenství nepustil a je druhým Čechem, který toto klání opanoval.

Poslední etapa měřila pouze 179,8 kilometrů, přičemž v cílovém městě Vídni, ještě na závodníky čekalo jedno strmější stoupání.

Ihned na 15. kilometru se oddělila skupina jezdců: Nick van der Lijke (Roompot), Anthony Perez (Cofidis), Thomas Koep (Stölting), William Clarke (Drapac), Julien El Fares (Delko Marseille Provence KTM) a Jannik Steimle (Felbermayr Simplon Wels), která si vytvořila až čtyřminutový náskok.

Po 55 kilometrech se zpět do balíku propadla dvojice Steimle – El Fares. Vedoucí skupina však zvyšovala svůj náskok až na 5 minut. Pak však došla týmu CCC Sprandi Polkowice trpělivost a začal bušit do pedálů. Na druhé spurterské prémii, která byla na 126,5 kilometru, už byla ztráta pelotonu pouze 2:40. Vedoucí skupina se však dostala na okraj Vídně jako první, pak už začala jen ztrácet a peloton ji pohltil.

Závěrečné stoupání na Kahlenberg, které měřilo 4,3 km a mělo převýšení až 12%, začalo dobře pro stáj Wanty-Groupe Goubert. Její člen Frederik Backaert ujel asi 3 kilometry před cílem a své vítězství si vzít nenechal.

Jediný kdo se vítěze snažil polapit byl domácí Markus Eibegger, který dojel na druhém místě s devíti sekundovou ztrátou. Zbytek favoritů v čele s Janem Hirtem dojel se ztrátou 14 sekund, což znamenalo potvrzení postavení českého jezdce v celkové klasifikaci.

Jan Hirt je po Romanu Kreuzigerovi starším teprve druhým Čechem, který tento závod vyhrál. V cíli pak šťastný vítěz řekl: „Dnes to bylo těžší než se čekalo, protože foukal silný protivítr. Vyhrál jsem svůj první závod, takže jsem více než spokojený.