Poločas Tour of California. Překvapivě vede Skujins


Dvakrát Mark Cavendish, jednou Peter Sagan a jednou Toms Skujins (Hincapie Racing Team). Ten se svým vítězstvím dostal také do čela pořadí závodu Amgen Tour of California.

1. etapa (Sacramento – Sacramento)

Cavendish vítězí v 1. etapě Kolem Kalifornie
Cavendish vítězí v 1. etapě Kolem Kalifornie

Úvodní etapa tohoto závodu vedla po okruzích v Sacramentu. Byla to etapa pro spurtery. To znamená Mark Cavendish x Peter Sagan a někdo mohl překvapit. Došlo na spurt a Cavendish nenašel přemožitele. Druhý byl Peter Sagan a třetí dokončil etapu Jean-Pierre Drucker (BMC). Ale v této etapě přišel závod i o jednoho z největších favoritů. Andrew Talansky ji nedokončil, protože ho skolila viróza.

 

2. etapa (Nevada City – Lodi)

Cavendish vítězí v 2. etapě Kolem Kalifornie
Cavendish vítězí v 2. etapě Kolem Kalifornie

Další rovinatá etapa. Další souboj Brita a Slováka. A další vítězství rodáka z ostrova Man. Ale tentokrát to nebylo o velký kus, ale o malinký kousek. Sagan se dostával do formy. Třetí v cíli byl tentokrát Wouter Wippert (Drapac).

 

 

 

 

3. etapa (San Jose – San Jose)

Překvapivý vítěz 3. etapy Kolem Kalifornie Toms Skujins
Překvapivý vítěz 3. etapy Kolem Kalifornie Toms Skujins

Profil etapy nasvědčoval tomu, že se Cavendish neudrží, ale Sagan šance měl. A byl pasován na jednoho z favoritů etapy. Ale ani napotřetí mu to nevyšlo a tentokrát vyhrál muž z úniku. Tentokrát to byl Lotyš Toms Skujins. Peter Sagan za ním vyrazil z balíku, ale ztratil přes minutu. Třetí dojel Julian Alaphilippe. Skujins tak od Cavendishe převzal dres lídra. Slovák zaznamenal už třetí druhé místo.

 

 

4. etapa (Pismo Beach – Avilo Beach)

Sagan se konečně dočkal a vyhrál ve 4. etapě Kolem Kalifornie
Sagan se konečně dočkal a vyhrál ve 4. etapě Kolem Kalifornie

Tato etapa byla dalším dílem souboje Cavendish x Sagan. A konečně se úspěchu dostal i Slovenský jezdec. Mezi něj a Cavendishe se však dokázal vecpat Wouter Wippert.

 

 

 

 

 

Další etapy

Dnešní 5. etapa ze Santa Barbary do Santa Clary by mohla přinést druhé vítězství Peteru Saganovi. Může dojet únik. Ale může vyhrát i někdo jiný.

6. etapa bude zvlněná časovka.

7. etapa, královská končí stoupáním na Mount Baldy a rozhodne se zde o vítězi závodu.

A poslední etapa v Los Angeles bude posledním dílem souboje Cavendish x Sagan.