Po úniku vyhrál Bodnar ze stáje Tinkoff-Saxo

nabor

Poprvé v tomto ročníku Kolem Polska přišly na řadu hory a přesněji jedna prémie druhé kategorie a dvě prémie kategorie první. Nejlépe se s tratí popasoval polský jezdec ve službách stáje Olega Tinkova, Maciej Bodnar, jenž zužitkoval náskok, který si uprchlíci během závodu vybudovali. Druhý skončil další Polák Kamil Zieliński, třetí pak Lotyš Gatis Smukulis.

Brzy po začátku 220 kilometrů dlouhé etapy do Noweho Sączu se vydala vpřed tříčlenná skupinka ve složení Maciej Bodnar (Tinkoff-Saxo),  Kamil Zieliński (Polsko) a Gatis Smukulis (Kaťuša). Trojice si vypracovala náskok až pět a půlminuty. Uprchlíci si navíc mezi sebou rozebrali všechny prémie. Na té spurtérské byl nejrychlejší Bodnar, vrchařské posbíral Kamil Zieliński.

Kittel začal na posledním kopci ztrácet

Když peloton vyjížděl na Trzetrzewinu byly vpředu stáje Sky, Lampre a Orica. Mezi prvními odpadlíky se objevil doposud vedoucí jezdec celkové klasifikace Marcel Kittel a bylo jasné, že se ze žlutého dresu vysvlékne.

Uprchlíci uháněli dál, ještě 30 kilometrů před cílem měli náskok 3:28. O dalších 10 kilometrů se náskok ztenčil o celou minutu, jenže už v této chvíli bylo jasné, že uprchlíci mají velkou šanci na úspěch. Zieliński s vědomím, že se oblékne do žlutého nechal své kolegy z úniku spurtovat o vítězství, i když se o něj nakonec také pokusil.

Přesto si Maciej Bodnar vytvořil rozhodující náskok, který udržel až do cíle. Kamil Zieliński skončil nakonec druhý, když stihl předjet před cílovou páskou svého lotyšského protivníka ze stáje Kaťuša Gatise Smukulise.

Peloton dovezl o dvacet sekund později Caleb Ewan. Ve stejném čase dojeli i oba čeští závodníci Petr Vakoč i Jan Hirt. Stejný čas v cíli byl evidován Peteru Velitsovi.

Výsledky 4. etapy

Poř. Jezdec (Národnost) Stáj Čas
1 Maciej Bodnar (Pol) Tinkoff-Saxo 5:14:29
2 Kamil Zielinski (Pol) Poland
3 Gatis Smukulis (Lat) Team Katusha
4 Caleb Ewan (Aus) Orica GreenEdge 0:00:20
5 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Alpecin
6 Tom Van Asbroeck (Bel) Team LottoNL-Jumbo
7 Lasse Norman Hansen (Den) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
8 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team
9 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ.fr
10 Sébastien Turgot (Fra) AG2R La Mondiale

Celková klasifikace po 4. etapě

Poř. Jezdec (Národnost) Stáj Čas
1 Kamil Zielinski (Pol) Poland 15:06:27
2 Maciej Bodnar (Pol) Tinkoff-Saxo 0:00:03
3 Caleb Ewan (Aus) Orica GreenEdge 0:00:22
4 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team
5 Tom Van Asbroeck (Bel) Team LottoNL-Jumbo 0:00:24
6 Sébastien Turgot (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:28
7 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ.fr
8 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
9 Michal Kwiatkowski (Pol) Etixx – Quick-Step
10 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team