Na závěr druhého závodního bloku Vuelty přijde jeho patrně nejtěžší test – mimořádná kategorie Lagos de Covadonga s délkou 11,7 kilometrů, průměrem 7,2 % a maximálním sklonem 20 %.

Předchozích čtrnáct etap nadělalo v celkovém pořadí stále jen minimální rozdíly. Desátý Buchmann ztrácí na vedoucího Simona Yatese něco málo přes dvě minuty. Neděle by konečně měla přinést zásadnější změny. Asturie opět nabídne profil s minimem roviny – a čtyřmi prémiemi: vedle „trojky“ Alto de Santo Emiliano (6,1 km, 4,7 %), jíž v úvodu ocení zejména únik, to budou dva přejezdy „jedničky“ Mirador del Fito (7,1 km, 7,7 %, 78,1 km před cílem; 6,3 km, 7,7 %, 40,6 km před cílem) a Lagos de Covadonga.

Dojezd 10. etapy Vuelty 2016 - Lagos de CovadongaZdejší stoupání mimořádné kategorie zdolává Vuelta již po jednadvacáté. Covadonžská jezera leží v národním parku Picos de Europa, který letos oslavil sto let existence, a konkrétně se jmenují Enol a Ercina. Ze současného pelotonu má na ně nejlepší vzpomínky Nairo Quintana, který byl nejrychlejší při posledním dojezdu v roce 2016. Z tehdejší top 10, v níž se promíchali jezdci z úniku a celkového pořadí, letos na Vueltě startují rovněž Fraile, Valverde, Simon Yates a Felline. Dost možná se dočkáme i podobného vývoje etapy.

15. etapa Vuelta 2018 profilTu by měly kontrolovat stáje Mitchelton-Scott a Movistar, ačkoli ten Australany při předchozí Yatesově červené periodě kritizoval právě za nedostatek jejich iniciativy. Dostanou se Quintana a Valverde k útoku na triumf? Anebo tentokrát zavelí k ofenzívě Astana v zájmu Miguela Ángela Lópeze?

Své šance budou z řad uprchlíků vyhlížet Majka, Formolo, Mollema či Zakarin. Delší a v průměru pozvolnější stoupání by všem z nich mohlo sedět. Totéž platí o Pierru Rollandovi nebo Seppu Kussovi, vydají-li si dnes před peloton. A totéž by jistě platilo i pro Jana Hirta.

Patnáctá etapa Vuelty 2018 začíná ve 12:44. Přenosy od tří, první přejezd Mirador del Fito kolem 15:30, za další hodinu druhý. Sprinterská prémie 21,9 km před cílem přijde na řadu zhruba v pět, odhad dojezdu praví 17:40.

Tipněte si vítěze etapy na našem Facebooku či přes SMS:

  • ve tvaru WT mezera 15 mezera TŘI JMÉNA A PŘÍJMENÍ
  • odeslat na číslo +420 733 676 633, cena dle tarifu operátora.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.