Olav Kooij byl nejlepší v hromadném spurtu ve 4. etapě Kolem Polska.


Další hromadný spurt na závodě Kolem Polska vyhrál tentokrát Olav Kooij z týmu Jumbo-Visma a spravil si tak náladu po druhém místě v etapě první. Druhý skončil možná překvapivě Marijn van den Berg v růžových barvách EF Education-EasyPost a třetí zkušený Matteo Moschetti z protourového týmu Q36.5.

Čtvrtá etapa se vinula po 199 kilometrech jednotvárných polských rovin, ze Strzelinu do tradičního sprinterského cíle Opole. Okořeněná byla, kromě dvou kratičkých stoupání po startu, hlavně třemi bonusovými a jednou sprinterskou prémií. Na startu už od včerejška chyběl spurter Treku Jon Aberasturi.

Denní únik se vytvořil hned po startu. Jacopo Mosca (Lidl-Trek) v puntíkovaném dresu si z něj vyjel pro 3 body na jediné vrchařské prémii a vrátil se do pelotonu. Patryk Stosz z polské reprezentace sbíral body a bonifikační vteřiny na dalších prémiích. S ním jeli v odstupu zhruba dvou až tří minut od hlavní skupiny Norbert Banaszek (Polsko), Yevgeniy Gidich (Astana-Qazaqstan) a Sebastian Schönberger z týmu Human Powered Health. Ten se chvílemi ocital i ve virtuálním vedení celkové klasifikace. V průběhu etapy začalo pršet, což vedlo k pádům, kromě jiných i Jana Hirta (Soudal-QuickStep).

Hlavně zásluhou týmů Ineos a Jayco-AlUla byli uprchlíci dostiženi 25 km před cílem a mohl začít souboj o pozice do spurtu. Aktivní byli jezdci Ineosu a Jumba, ale také Q36.5 Pro Cycling týmu, jenž nakonec dosáhl na skvělé třetí místo. Zvítězila zkušenost worldtourových týmů –  Olav Kooij první, Marijn van den Berg druhý.

/zdroj obrázku: Getty Images/