Ohlédnutí za sezónou 2017 týmu Sky

nabor

Tým Sky má za sebou velice povedenou sezónu. Letos totiž získali hned dvě Grand Tour a kromě několika týdenních závodů i svůj historicky druhý monument. Do našeho výčtu počítáme i Froomovo vítězství na Vueltě. Je však možné, že mu bude odebráno po kauze se salbutamolem, čemuž jsme věnovali speciální článek.

Koupit dres Sky

Na svou první výhru si museli Britové počkat do 1. února. To totiž Danny van Poppel vyhrál prolog závodu Herald Sun Tour. Na stejném závodě ještě po jedné etapě přidali Ian Stannard a Luke Rowe. Na další výhru čekali sice další měsíc, ale nebylo to jen ledajaké vítězství. Michal Kwiatkowski totiž ovládl Strade Bianche, když do cíle dorazil osamoceně. Ve dvojici závodů Tirreno-Adriatico a Paříž-Nice si také vedli výborně. Na Tirrenu vyhrál Geraint Thomas etapu a Paříž-Nice si podmanil po strhujícím závěru Sergio Henao, když celkový triumf uhájil o pouhé dvě sekundy před Albertem Contadorem. O další z velkých vítězství se postaral znovu Kwiatkowski. Polák totiž zvítězil na Milán-San Remo poté, co porazil o milimetry ve spurtu Petra Sagana a Juliana Alaphilippa.

Britská stáj doufala v další velkou výhru na klasikách. Ovšem na Flandrech nebyli Britové úspěšní. Na Paříž-Roubaix se sice oproti minulému roku nedostali ani na pódium, ale objevili nový talent. Gianni Moscon totiž teprve ve 22 letech dokončil závod v čelní skupině a obsadil páté místo.

Michal Kwiatkowski
Kwiatkowski vyhrává Milán-Sanremo

Na triu ardenských klasik spoléhali na prozatím výborně jezdícího Kwiatkowského. Tomu těsně unikl nejprve titul z Amstelu, když ho ve spurtu porazil Gilbert a na Lutychu byli nad jeho síly jen Valverde a Martin. Ačkoli jsou to výborné výsledky, tým přece jen doufal alespoň v nějakou výhru.

Na řadu přichází Giro. Sky přijíždí do Itálie se dvěma lídry – Geraintem Thomasem a Mikelem Landou. Oba však naberou ztrátu v deváté etapě, když skončí v hromadném pádu způsobeného motorkou. Thomas se s vykloubeným ramenem protrápí následujícími třemi etapami a ke třinácté etapě již nenastupuje. Landa se z pádu dokáže vzpamatovat. V průběhu závodu pak získává body do soutěže o nejlepšího vrchaře, kterou nakonec vyhrává. Vítězí také v devatenácté etapě.

Giro týmu nevyšlo podle plánu, ale hlavním cílem je jako každý rok Tour de France. Hned v první etapě vítězí Geraint Thomas poté, co v časovce o pět sekund poráží Stefana Künga. Froome zde získá náskok, který se mu daří postupně lehce navyšovat a Tour nakonec celkově vyhrává, přestože to nebylo takové dominantní představení jako v minulých letech. Hned po francouzské Grand Tour se znovu blýskne Kwiatkowski. Ten totiž vyhrává prestižní závod Clásica de San Sebastián. Oči všech se tak pomalu začínají ubírat k Vueltě. Froome se totiž znovu pokouší o double Giro-Vuelta. Na španělské Grand Tour se zdá být Brit silnější než zbytek konkurence. Vítězí ve dvou etapách a na Angliru si již nenechává sebrat svůj triumf.Chris Froome - vítěz Vuelty 2017

Froomovo vítězství na Vueltě je poslední výhrou týmu v sezóně. Výborná sezóna vyústila v to, že se Sky stal nejlepším týmem sezóny na základě posbíraných bodů v závodech World Tour.

Hodnocení sezóny – 10/10

Britové od nás dostávají plné hodnocení. Oproti minulým sezónám, kdy bylo hlavním cílem vítězství na Tour de France se letos zaměřili na takřka všechny typy závodů. O úspěch na klasikách se postaral Kwiatkowski, který má za sebou patrně životní sezónu. Velice cenné jsou pak triumfy na Paříž-Nice nebo Tour of the Alps. Mezi spurtéry se rozhodně neztratil Elia Viviani a celý rok korunoval Froome svým doublem Tour-Vuelta. Giro nevyšlo podle plánů, ale to naše hodnocení nesnížilo.

Líbí se vám dresy Sky?

Kompletní nabídka týmu Sky v našem eshopu.

HLASOVÁNÍ - cyklista roku 2017

Připravili jsme si pro naše čtenáře anketu – cyklista roku 2017. Je to jen ve vašich rukou! Rozhodněte o nejlepším jezdci, týmu a také v dalších několika kategoriích. Jeden vylosovaný hlasující vyhraje kšiltovku Tour de France v hodnotě 599 Kč.

Hlasovat a vyhrát =>

Plán dalších ohlédnutí

Datum Týmy Ohlédnutí Eshop
9.11.2017 AG2R článek do eshopu pro dres
12.11.2017 Astana článek do eshopu pro dres
15.11.2017 Bahrain-Merida článek do eshopu pro dres
18.11.2017 BMC článek do eshopu pro dres
21.11.2017 Bora-hansgrohe článek do eshopu pro dres
24.11.2017 Cannondale-Drapac článek do eshopu pro dres
27.11.2017 Dimension Data článek do eshopu pro dres
30.11.2017 FDJ článek do eshopu pro dres
3.12.2017 Katusha-Alpecin článek do eshopu pro dres
5.12.2017 Lotto Soudal článek do eshopu pro dres
7.12.2017 LottoNL-Jumbo článek do eshopu pro dres
9.12.2017 Movistar článek do eshopu pro dres
11.12.2017 ORICA-Scott článek do eshopu pro dres
13.12.2017 Quick-Step Floors článek do eshopu pro dres
15.12.2017 Sky článek do eshopu pro dres
17.12.2017 Sunweb článek do eshopu pro dres
19.12.2017 Trek-Segafredo článek do eshopu pro dres
21.12.2017 UAE Team Emirates článek do eshopu pro dres