Nové trasy pro Giro a Tour! Příliš časovek proti málu?


Sezóna 2022 je definitivně minulostí. Ale už nyní se můžeme těšit na tu následující. A k tomu nám má dopomoci i představení tras Gira a Tour, tedy dvou největších závodů planety.

Tým kolem Christiana Prudhomma vsadil na neotřelost a inovace. Start v kopcovitém Baskicku, ochuzené Pyreneje, minimum časovek, méně známá stoupání, návrat legend i nezvyklý poslední týden. To vše si Francouzi nachystali, bude trasa slavit úspěch? Reakce ve světě jsou spíše vlažné.

To Mauro Vegni do toho zase řízl a na papíře vytvořil pořádný šrumec s mnoha finiši na kopcích a také s téměř sto kilometry časovek, včetně jedné brutální, horské. Italové si drží svoji osobitost, ale musí také přilákat na start některé hvězdy, zatím se jich moc do Itálie hnát nechce.

Budeme také rádi, když se s námi zúčastníte průzkumu, kterému říkáme „Ceny Dojeto“. Pomozte nám určit ty nejlepší momenty uplynulé sezóny, stačí kliknout na odkaz a otevře se soubor Google Forms! Žádná registrace není nutná a odpovědi jsou zcela anonymní. Děkujeme!

https://forms.gle/WHpS5SuC7ZBQwbbZA