Nesmlouvavá La Camperona prověří formu vrchařů

nabor

Dosud nejdelší a nejtěžší etapa letošní Vuelty. 173 kilometrů roviny vystřídají na posledních 8,5 kilometrech sklony až 25 %.

Profil 8. etapy Vuelty 2016 Venkovskou krajinou Castilla y León k severu vede osmá etapa Vuelty, do níž balík vyrazí z Villalpando. Celý den se bude lehounce stoupat, až do Sabero, kde začíná cílový výšlap, o zhruba 280 metrů. La Camperona však na 8,5 kilometrech nabízí stoupání hned o 630 metrů, při průměru 7,4 %. Úvod je mírný, na 4. kilometru se nalézá rampa do 25 % a 3,5 km před cílem začíná finální peklo s průměrem přes 16 %.

La Camperona - dojezd 8. etapy Vuelty 2016Alto de la Camperona najdeme v Kantáberském pohoří, výškově se může měřit se Sněžkou a peloton po nepříiš kvalitní cestě vystoupá až na vrchol. Před dvěma lety tu vládl z úniku Hesjedal, mezi top favority Froome. Ten na pátého z jezdců pro celkové pořadí, Valverdeho, najel v mnohem těžší etapě 29 sekund. Dnešek je proto testem, který ale nic nerozhodne.

Froome je i letos adeptem na výhru v profilu, který v případě zájmu umožňuje snadnou kontrolu uprchlíků. Hlavní vyzyvatelé? Valverde, Quintana, Chaves a Contador.

Zatěžkávací zkouškou projdou další skvělí vrchaři jako Brambilla, Sánchez, Simon Yates, Talansky, staronový lídr Scarponi, Latour a v neposlední řadě Leopold König či vedoucí Atapuma.

Osmá etapa začíná již ve 12:53, tak aby střední odhad dojezdu mohl setrvat na 17:40. Přenosy jako vždy od tří.

Své tipy na dnešní etapu posílejte tradičně sem.