Nepříjemný závěr připraví tentokrát Cazorla

nabor

200 kilometrů dlouhá šestá etapa Vuelty 2015 nemá předpoklad nadělat velké rozdíly mezi favority, na závěrečné „trojce“ však dostaneme další nápovědy ohledně jejich formy.

Celá etapa povede vnitrozemím Andalusie k východu. Začne v Córdobě a skončí v Cazorle. Obě města jsou význačná svou velkou vzdušností a velmi nízkou hustotou zalidnění. V Córdobě na ploše 1255 km2 žije 325 000 obyvatel, jinými slovy je zde na kilometr čtvereční méně obyvatel než třeba v celém Nizozemsku včetně zemědělské půdy a přírodních ploch. Ještě větším extrémem je však Cazorla, jež rozlohou převyšuje celkem pohodlně Brno, ale žije zde pouhých 8000 obyvatel. Trochu podobně působí i profil dnešní etapy: není rozhodně zcela rovný, ale krom závěrečného stoupání se v něm není pořádně čeho chytit. Nakloněných je skoro celých posledních dvacet kilometrů, finální tři kilometry na cílové Alto de Cazorla poté dosahují průměrného sklonu 6,5 %.

Nadále bude horko kolem pětatřiceti a jen málo mraků

 

stage-6-profileAlejandru Valverdemu první týden Vuelty svědčí výtečně a dnes bude hlavním adeptem na výhru. Konkurencí však zůstane zejména stále neuspokojená Kaťuša s Joaquimem Rodríguezem a Danim Morenem.

Poté, co včera uzmul červený dres Tom Dumoulin, by jej dnes mohl chtít Johan Esteban Chaves zpět a teoreticky by jej mohli atakovat i třetí Nico Roche a čtvrtý Dan Martin. Vstříc této motivaci jsou tito jezdci jednoznačnými černými koni pro dnešní etapu.

Ta startuje ve 12:12 a nevystaví televizní diváky žádnému šoku: přenosy po čtvrté, dojezd cca v 17:40.