nabor

200 kilometrů dlouhá šestá etapa Vuelty 2015 nemá předpoklad nadělat velké rozdíly mezi favority, na závěrečné „trojce“ však dostaneme další nápovědy ohledně jejich formy.

Celá etapa povede vnitrozemím Andalusie k východu. Začne v Córdobě a skončí v Cazorle. Obě města jsou význačná svou velkou vzdušností a velmi nízkou hustotou zalidnění. V Córdobě na ploše 1255 km2 žije 325 000 obyvatel, jinými slovy je zde na kilometr čtvereční méně obyvatel než třeba v celém Nizozemsku včetně zemědělské půdy a přírodních ploch. Ještě větším extrémem je však Cazorla, jež rozlohou převyšuje celkem pohodlně Brno, ale žije zde pouhých 8000 obyvatel. Trochu podobně působí i profil dnešní etapy: není rozhodně zcela rovný, ale krom závěrečného stoupání se v něm není pořádně čeho chytit. Nakloněných je skoro celých posledních dvacet kilometrů, finální tři kilometry na cílové Alto de Cazorla poté dosahují průměrného sklonu 6,5 %.

Nadále bude horko kolem pětatřiceti a jen málo mraků

 

stage-6-profileAlejandru Valverdemu první týden Vuelty svědčí výtečně a dnes bude hlavním adeptem na výhru. Konkurencí však zůstane zejména stále neuspokojená Kaťuša s Joaquimem Rodríguezem a Danim Morenem.

Poté, co včera uzmul červený dres Tom Dumoulin, by jej dnes mohl chtít Johan Esteban Chaves zpět a teoreticky by jej mohli atakovat i třetí Nico Roche a čtvrtý Dan Martin. Vstříc této motivaci jsou tito jezdci jednoznačnými černými koni pro dnešní etapu.

Ta startuje ve 12:12 a nevystaví televizní diváky žádnému šoku: přenosy po čtvrté, dojezd cca v 17:40.