Nejdelší etapa ročníku vede do Limoges


237,5 kilometrů měří čtvrtá etapa Tour de France 2016 a oproti včerejšku nabídne nejen větší délku, ale rovněž o něco obtížnější závěr.

Saumur - Bratislava - 4. etapa TourCelá lopota začne v Bratislavě. Nikoli v té slovenské, ale v Saumur, jemuž se přezdívá „Francouzská Bratislava“ z důvodů, které můžete posoudit sami. Řeka, jíž vidíte na fotografii, není Dunaj, ale rovněž nese zvučné jméno – Loira. Etapa míří prakticky po celý den na jihovýchod a 170 kilometrů nenabídne body ani sprinterské ani vrchařské. Pokud to bude nuda jako včera, alespoň se na ni bude usmívat slunečná obloha. Ta vydrží až do Limoges, města proslaveného mj. limogeským smaltem, jenž tu vznikal od 12. století až do období renesance.

Profil 4. etapa Tour de France 2016V závěru etapy bychom se mohli dočkat útoků. Příležitost k nim nabízí kilometrové neklasifikované stoupání, jež začne osm kilometrů od cíle a má průměr kolem 6 %. Poslední šestistovka má pak 5 %. Takové podmínky spolu s celkovou délkou už stavějí klasikáře do mírné výhody oproti vyhraněným spurterům.

Proto dnes hlavním favoritem není Cavendish, Kittel ani Greipel, nýbrž Peter Sagan. Profil svědčí rovněž Bryanu Coquardovi či Michaelu Matthewsovi.

Vzhledem k trápení zdravotně nalomeného Bennetta a absenci ve včerejším úniku se takřka jistě dá čekat aktivita týmu Bora – Argon. A protože i Paul Voss si po boji o puntíky chce prý dát pár dní volno, mohla by být řada znovu na Janu Bártovi. Anebo na závěrečných kilometrech zavzpomíná na nejlepší léta Bartosz Huzarski?

Etapa nepřátelská spáčům odstartuje v 11:10, do kdy také můžete posílat své tipy.