Návrat do Arnhemu nabídne další šanci spurterům

nabor

Giro d’Italia pokračuje třetím dnem svou nizozemskou odyseu. Před přesunem na území Itálie ji zakončí v Arnhemu, kde uvidíme mezi rychlými muži bitvu nejen o etapu, ale i o růžový dres.

Organizátoři Gira se rozhodli závěrečný den v Nizozemí vést peloton po trase již jednou projeté včera. Ovšem ne doslova. Druhá etapa povede podobným profilem mezi stejnými dvěma městy – Nijmegenem a Arnhemem -, bude stejně dlouhá a dokonce odstartuje ve stejný čas, tentokrát však na místo na západ bude směřovat na východ a nabídne technicky obtížnější konec. 11 kilometrů před cílem malé neklasifikované stoupání, po něm pozvolný sjezd, průjezd tunelu a těsně před metou ochranné zóny dvě prudké zatáčky. Kdo dobře zvládne tuto pasáž, bude mít poslední tři kilometry značně usnadněné. Už včera se nedostali mnozí do spurtu a dnes se problémy patrně budou opakovat.

Obtíže naopak nepřinese opětovně slunečná obloha s příjemnými teplotami. Lehké obavy, jež jen upevnil konec klasikářské sezóny, zůstanou nenaplněny.

3. etapa Giro 2016 profilNe všichni spurteři měli včera dobrý den, pole favoritů dnešní etapy přesto zůstává prakticky nezměněné. Krom Kittela, jehož jediná bonifikační vteřina dělí od růžového trikotu, je tu i pole motivovaných pronásledovatelů – Ewan, Modolo, Viviani, Greipel, Démare…

Včera dokončilo všech 198 cyklistů. Proto bude dnes zodpovězena i historická otázka, zda se prvního volného dne (který přichází mimořádně brzy) dočká plné startovní pole..

Ani dnes nevynechejte možnost tipnout si soutěžně vítěze etapy na našem Facebooku!

Start etapy ve 12:40, finiš po páté. Přenášeny budou celé tři hodiny závodění