Nahoru – a dolů. Před pauzou by se mělo spurtovat

nabor

Smysl pro estetiku tomuto profilu upřít nelze. 16. etapa Vuelty dojede po 156,4 kilometrech k moři, ačkoli prvních 90 stráví setrvalým stoupáním.

Profil 16. etapy Vuelty 2016Po druhém nejdelším přesunu v závodě se cyklisté ocitnou ve městě Alcañiz a již jen posledních pár set výškových metrů je bude dělit od splnění cíle architektů trasy letošní Vuelty – prorazit ze západu Španělska až na jeho východní pobřeží. Vody Středozemního moře spatří peloton 17,2 km před cílem, ve Vinaròs. Pak se pojede k jihozápadu a po mezi spurtery obzvláště „oblíbené“ otočce o 180 stupňů, rozložené do dvou pravoúhlých zatáček, se bude finišovat v Peñíscole.

Peñíscola se nalézá na Costa del Azahar, Pomerančovníkovém pobřeží. Opevněný přístav na 67 metrů vysoké skále patřil Iberům, Féničanům, Řekům i Kartagincům. Dominantu města, hrad, v její současné podobě zbudovali templáři na přelomu 13. a 14. století. Dnes je Peñíscola známá svým každoročním festivalem komediálních filmů.

Veselo je rovněž v týmu Etixx a Meersman bude mít skvělou příležitost náladu ještě zlepšit. Konkurovat mu budou Arndt, Van Genechten, Sbaragli, Drucker, Cort Nielsen či Schwarzmann.

Rovináři ve včerejší zběsilé etapě paradoxně odpočívali, únik tedy nejspíš v tropickém počasí neuspěje. Je těžké odhadnout alespoň jeho adepty, navrhnout zkusím Bagdonase, Smukulise, Restrepa a kanadského nováčka na Vueltě Ryana Andersona.

Etapa odstartuje ve 13:45, přenosy se vrátí na 15:00 a dojezd zůstane přibitý na zhruba 17:40. Tipy posílejte i dnes na náš Facebook.