Na Hautacamu se rozhodne! Nebo ne?!

nabor

Ačkoli je dnešek posledním dnem v horách na celé Tour de France, pořadí možná spíš zamotá než rozuzlí. A to nejen z celkového pohledu. Velmi pikantní situace může nastat v boji o krále hor, neboť i přesto, že zbytek Tour nabídne již pouze dva body, nemusí být po dnešku rozhodnuto!

 

Pohledem nazpět k predikcím vůči včerejšku lze říci, že jsem byl dvakrát úplně mimo. Riblon i Thomas etapu v podstatě vypustili a nedali mým tipům šanci.

Předpověd počasí je na dnešek vcelku jednoduchá: skoro jasno, ale hrozí bouřky (a to dosti reálně).

Nyní už ovšem k favoritům na zisk etapy. Číslo jedna na tomto seznamu musí mít Vincenzo Nibali, král (byť mírně jednooký) letošní Tour. Rodákovi ze Sicílie dnes půjde jednak o potvrzení celkového prvenství, ale asi také o etapový triumf a v neposlední řadě se může přiblížit i k zisku puntíkatého dresu. Jak jsem už předestřel v úvodu – tato klasifikace může zůstat napínavá doslova do posledního momentu. Pokud by Majka nebodoval na „trojkách“, byl druhý na Tourmaletu a Nibali první na Hautacamu – což se může klidně stát -, byl by rozdíl mezi prvním Polákem a druhým Italem pouhý jeden bod. Totožná situace nastane také tehdy, když Majka vyhraje první dvě prémie nižší kategorie, na Tourmaletu bude třetí a Nibali zvítězí v cíli. Závodit by se tedy mohlo až do Paříže.

Z ostatních jmen je nutno zmínit Rodrígueze, který přes včerejší zklamání stále také může pomýšlet na vítězství v klasifikaci vrchařů. Mezi favority celkového pořadí poněkud váhám, koho zmínit. Krom Nibaliho totiž nikdo neukazuje konzistentní výkonost, nejvíce snad Péraud s Pinotem, ale těžko říci, jak se na dnešek vyspí. Za černého koně etapy lze považovat Trofimova. Ten je v celkovém pořadí Nibalimu vzdálen skoro půl hodiny, ale vrchařit umí a zatím skoro nic výrazného nepředvedl. Divil bych se, kdyby byl smířen s osudem, a pokud neuspěje ve své misi Rodríguez, právě Trofimov by jej v dresu Kaťuši měl zastoupit. Dalším černým koněm, který otevřeně deklaruje zájem na etapovém vítězství a posunu celkovým pořadím, je samozřejmě Leo Konig.

Osmnáctá etapa Tour de France 2014 začíná v jednu hodinu.

2 KOMENTÁŘE

  1. Nejjednodušší by asi bylo napsat ČT, skrze Twitter, FB či mail. Podobné dotazy obvykle nějakým způsobem zodpovídají. V extrémnějším případě by šlo dát podnět Radě ČT. Podobně lze na veřejně dostupných adresách kontaktovat jednotlivé komentátory.
    Samozřejmě, že zaměňovat menší množiny za větší je nejen kulturní, ale i logický nesmysl. Obyvatelé „Czechoslovakie“ by si na etnické omyly měli dávat obzvlášť pozor. Vybavuju si dokonce Eurosport, který zmatek jednou dovedl k dokonalosti tvrzením, že Spilak (Slovinec) je Čech. Občas je to sranda, občas to člověka štve. Jak jsem už napsal – zeptat se ČT je nejkratší cesta k upozornění na problém. Já bych do stížnosti přidal i prohibici výrazu „jindy“ (či snad „Yindy“?!) v následujících etapách 🙂

  2. Dobré odpoledne,
    proč komentátor ČT4 stále nazývá cyklisty i diváky z Nizozemska Holanďany. Každý student po první hodině geografe ví, že Severní Holandsko a Jižní Holandsko jsou pouze dvě z celkem dvanácti provincií státu Nizozemsko … Umí ho na to někdo upozornit?
    Ray

Comments are closed.