Na Hatta Dam se radoval Lobato, do celkového vedení jde Nizzolo

nabor

Třetí etapu Dubai Tour, končící na stoupání Hatta Dam, vyhrál Juan José Lobato, do celkového vedení se posouvá Giacomo Nizzolo.

Únik jel ve složení Francisco Mancebo (Skydive Dubai) Chun Kai Feng (Lampre-Merida), Andy Tennant (WIGGINS), Hayden McCormick (One Pro Cycling) a David Lozano Riba (Novo Nordisk).Tempo pelotonu udával tým Sky a úniku nedal více než náskok dvou minut a patnácti vteřin.

Dnešní etapa znamenala konec nadějí na obhajobu vítězství pro Marka Cavendishe. Toho potkal defekt v nejméně vhodnou chvíli. Do cíle poté dorazil se ztrátou více než pěti minut, ve stejné skupince jako například Andrea Guardini.

Patnáct kilometrů před cílem začaly první útoky. První nastoupil Dimitry Gruzdev. Později jeho týmový kolega Lieuwe Westra a společně s ním Laurens de Vreese a Ben Swift.

Mezitím se na špici pelotonu dostal Etixx v čele s Tony Martinem. Do čela se dostali týmy jako Trek a Movistar a společnými silami čtveřici vpředu sjeli.

Pak již začalo stoupání Hatta Dam. Na čelo se k Etixxu, Treku a Movistaru přidalo BMC, které vytvářelo pozici pro Philippa Gilberta, Etixx zase pro Kittela, Movistar pro Lobata a Nizzola z Treku vedl Fabian Cancellara.

Byl to prakticky spurt do kopce, ale první nástup, asi tři sta metrů před cílem, byl ten rozhodující. Juan José Lobato se odpoutal od hlavní skupiny a získal malý náskok, který již nikdo nedokázal sjet. Dvě vteřiny za ním dospurtoval Giacomo Nizzolo, který se posouvá do čela celkového pořadí. Dále v odstupu čtyř vteřin dojeli Silvan Dillier, Fabian Cancellara, Philippe Gilbert a Marcel Kittel.

Zítřejší rovinatá etapa by ještě mohla změnit vedoucího závodníka. V cíli na jezdce čekají bonusy a třetí Marcel Kittel ztrácí šest sekund na vedoucího Nizzola. Lobato se nepočítá mezi favority na etapu i když spurtér je to kvalitní a ztrátu dvou vteřin by mohl smazat i na spurtérských prémiích na 78 kilometru a 102 kilometru.

Pořadí etapy

# Jezdec (Země) Tým Čas
1 Juan Jose Lobato (Špa) Movistar 4:13:23
2 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo 0:00:02
3 Silvan Dilier (Švý) BMC Racing 0:00:04
4 Fabian Cancellara (Švý) Trek-Segafredo
5 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing
6 Marcel Kittel (Něm) Etixx-QuickStep
7 Gorka Izagirre (Špa) Movistar 0:00:07
8 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff
9 Davide Rebellin (Ita) CCC Sprandi Polkowice
10 Matteo Trentin (Ita) Etixx-QuickStep 0:00:11

Celkové pořadí

# Jezdec (Země) Tým Čas
1 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo 11:56:11
2 Juan Jose Lobato (Spa) Movistar 0:00:02
3 Marcel Kittel (Něm) Etixx-QuickStep 0:00:06
4 Silvan Dilier (Švý) BMC Racing 0:00:12
5 Gorka Izagirre (Špa) Movistar 0:00:19
6 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing 0:00:21
7 Fabian Cancellara (Švý) Trek-Segafredo
8 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff 0:00:24
9 Davide Rebellin (Ita) CCC Sprandi Polkowice
10 Soufiane Haddi (Mar) Skidive Dubai 0:00:25