Do Murcie vjede peloton nejspíš redukovaným spurtem

nabor

Sbohem Andalusie! Vuelta 2015 míří na sever do Murcie. V ní se dočkáme nejspíše hromadného dojezdu, ale otevřený závěr může přinést ledasco.

Včerejší první opravdu horskou etapu přežilo všech 189 startujících a ty dnes čeká trocha odpočinku. Z 1300 metrů nad mořem profil klesá až těsně nad jeho hladinu. Klíčových pro výsledek je poté posledních 40 kilometrů. Prémie třetí kategorie s 5,5 kilometry a 6,3 % možná nepůsobí zvlášt hrozivě, bude však zdolávána dvakrát a sjezd je poměrně technický. Na 17,3 kilometrech zbývajících do cíle po druhém zdolání kopce se tak sotva sjede skupinka větší než nějakých 80 jmen, jež si to mezi sebou rozdají o triumf v Murcii, hlavním městě stejnojmenného autonomního regionu, který se rozléhá na jihovýchodě Španělska. Murcia je sedmým největším městem ve Španělsku, žije zde půl milionu lidí. Založil ji v roce 825 cordóbský emír Abd ar-Rahman II. a záhy se stala prosperujícím městem. Hlavním městem regionu je od roku 1833, z tohoto období pochází většina dnes stojících památek.

Počasí zůstane nehledě na změnu regionu stejné. Třicítky a pouze lehké letní obláčky.

profile-08Asi není třeba zmiňovat ústřední dvojici favoritů této etapy – je to John Degenkolb a především Peter Sagan. Nacer Bouhanni bude dnes bojovat s kopci, které v top formě může přejet. Proti specialistům na podobné profily však úspěch nikdy nebude zaručen.

Alejandro Valverde a Tom Dumoulin jsou dva jezdci z první desítky, kterým dnešek vyhovuje nejlépe. Dá se nicméně předpokládat, že pošetří síly na náročnou neděli. Zato rození útočníci, popřípadě vrchaři mimo celkové pořadí, jistě budou vidět. V této fázi závodu těžko hádat konkrétní jména, posledních 20 kilometrů by ale mělo být výzvou, kterou přijmou.

Osmá etapa začíná ve 13:13 a vzorec 16 – 17:40 zůstává co do času začátku přenosu a dojezdu zachován