Mur de Bretagne: výzva pro spurtery i vrchaře

nabor

Poslední hromadná etapa Tour de France před pauzou míří na krátké, atraktivní stoupání v Mur de Bretagne. Tam půjde o žlutý, zelený i puntíkatý dres.

Do své druhé třetiny vstupuje závod v Rennes. Město s více než 200 000 obyvateli ve východní Bretani je známé především fotbalem, ale v itineráři Tour figuruje už popatnácté. Městečko Mur de Bretagne má oproti němu obyvatel pouhou setinu a TdF se sem vrací po premiéře před čtyřmi lety. Tehdy tu vyhrál po těsném souboji s Contadorem Cadel Evans. Mur není nijak zvlášť významným městem a samotné stoupání je jeho největším turistickým lákadlem. Jde o kopec mimořádně prudký v prvním kilometru (skoro 10 %), poté se sklon zmírňuje a dojíždí se po dalším kilometru skoro po rovině (závěr cca 2 %).

Etapa by neměla být nijak negativně ovlivněna počasím. To bude příjemné, letní a před týmovou časovkou by mělo nahrávat snahám stají pošetřit síly.

8. etapa a kdo jiný než klasikáři

Dnešní etapa je další z ušitých na míru Peteru Saganovi. Musí jen přežít nejprudší část stoupání a pokud se mu to podaří, stane se žhavým favoritem. Úspěch nutně potřebuje v boji o zelený dres. Největší realistickou šanci zkomplikovat mu plány mají asi Valverde s Rodríguezem. Oba španělští rychlíci by mohli spoléhat na delší nástup, o který by se samozřejmě mohl pokusit i někdo z „Velké čtyřky“. Pokud by vyhrál Rodríguez, nebude to dobrá zpráva pro Teklehaimanota, který by tím mohl být bodově dorovnán v puntíkaté klasifikaci.

Tato etapa má celou řadu outsiderů, hodně bude ale zaléžet na taktice a pohodě. Rozhodně se nebavíme jen o Gallopinovi, Van Avermaetovi či Štybarovi. Nástupem by mohl zaskočit i vrchař mimo pořadí typu Arredonda, Keldermana nebo někdo z MTN-Qhubeka.

Stejně jako včera se začne ve 12:40 s přenosy přicházejícími o hodinu a půl později.

Více informací =>