Molano předčil Hodega ve spurtu v Kolumbii

nabor

Kolumbijec Juan Sebastián Molano (UAE Team Emirates) porazil v dojezdu druhé etapy závodu Kolem Kolumbie svého krajana Álvara Hodega (Deceuninck-Quick Step). Třetí finišoval Izraelec Itamar Einhorn (Israel Start-Up Nation). Celkové vedení udržel Ekvádorec Jonathan Caicedo (EF Pro Cycling).

Druhá etapa Kolem Kolumbie měřila 152 kilometrů a byla určena spurterům. Po startu se vytvořil početný, desetičlenný, únik Martin Urianstad (Uno-X), Leandro Velardez (Agrupacion Virgen de Fátima), Matthieu Jeannes (Team Illuminate), Brayan Sánchez (Team Medellin), Aldemar Reyes (EPM-Scott), Edison Muñoz (Orgullo Paisa), Vinicius Rangel (výběr Brazílie), Jorge Montenegro, Bayron Guamá (oba výběr Ekvádoru) a Anderson Paredes (výběr Venezuely). Peloton jim dovolil ujet maximálně jen o 3 a půl minuty.

5 kilometrů před cílem byli pohlceni i poslední tři přeživší z úniku a vše mohlo vyvrcholit hromadným spurtem. Čelo pelotonu v tu chvíli držel INEOS, který hlídal především pozice v celkovém pořadí.

V ochranné zóně ale začal postupně vyklízet prostor. Nastupoval Deceuninck-Quick Step a UAE Team Emirates. Maximiliano Richéze s Hodegem se ale schovávali až za dvojicí UAE, která se vklínila do rozjíždějícího vlaku Deceunincku.

Na posledním kilometru vyrazil Richéze s Hodegem, ale skvělé načasování předvedl Molano a vyfoukl Hodegovi etapový primát. Třetí skončil reprezentant Israelu Itamar Einhorn. Ve vedení po etapě zůstal Jonathan Caicedo

Pořadí etapy

Pořadí Jezdec Tým Čas
1. Juan Sebastián Molano UAE Team Emirates 3:12:09
2. Álvaro Hodeg Deceuninck – Quick Step ,,
3. Itamar Einhorn Israel Start-Up Nation ,,
4. Jhonathan Restrepo Androni Giocattoli ,,
5. Edwin Ávila UAE Team Emirates ,,
6. Bryan Gómez Equipo Continental Supergiros ,,
7. Colin Joyce Rally Cycling ,,
8. Marco Benfatto Bardiani-CSF-Faizané ,,
9. Julian David Molano výběr Kolumbie ,,
10. Félix Baróm Team Illuminate ,,
144. Daniel Turek Israel Start-Up Nation + 0:50

Celkové pořadí

Pořadí Jezdec Země Čas
1. Jonathan Caicedo EF Pro Cycling 3:30:10
2. Sergio Higuita EF Pro Cycling ,,
3. Daniel Martínez EF Pro Cycling ,,
4. Tejay Van Garderen EF Pro Cycling ,,
5. Lawson Craddock EF Pro Cycling + 0:09
6. Bert Van Lerberghe Deceuninck – Quick Step + 0:45
7. Jannik Steimle Deceuninck – Quick Step ,,
8. Egan Bernal INEOS + 0:46
9. Richard Carapaz INEOS ,,
10. Jhonathan Narváez INEOS ,,
79. Daniel Turek Israel Start-Up Nation + 2:11

 

Zdroj obrázku:
Cyclingnews (©2020): Tour Colombia 2.1: Molano wins stage 2, https://www.cyclingnews.com/races/tour-colombia-2-1-2020/stage-2/results/ (13. 2. 2020)