Modrý trikot na Vuelta a San Juan patří definitivně Nizozemci Bauke Mollemovi

Pro své druhé etapové vítězství v dokonale načasovaném sprintu posledního kilometru etapy si dojel Argentinec Maximiliano Richeze z Quick-Step Floors.

Sedmá a poslední etapa startovala z hlavního města San Juan přes okruh Circunvalación zpět do San Juan. Z původních 138,2 km byla organizátory zkrácena na 127 km. V čase startu překračovala teplota v místě 40°C.

Jako první se do úniku z pelotonu pustili Vincenzo Nibali (Bahrajn Merida), Gonzalo Najar a Juan Pablo Dotti (SEP San Juan) a ujeli pelotonu o necelé dvě minuty. Stali se tak na jistou dobu vedoucími jezdci závodu.

Stáj Trek-Segafredo musela sáhnout hodně hluboko do svých sil, aby později v osmikilometrovém úseku před cílem uprchlíky dostihla. Přestože všichni očekávali ve vedení Gaviria nebo Boonena, do cíle překvapivě dosprintoval jako první Max Richeze.

Maximiliano Richeze Vuelta a San JuanArgentinec, který vyhrál už 6. etapu, doslova vystřelil a v posledním kilometru etapy si dojel s časem 2h 16m 48s pro druhé etapové vítězství. Zdá se, že Quick-Step opět vypiloval svou taktiku k dokonalosti.

Richezeho následoval s třívteřinovým zpožděním Tom Boonen (Quick-Step Floors), na třetím místě skončil Matteo Malucelli (Androni Giocattoli – Sidermec).

V celkové klasifikaci závodu zvítězil a pro modrý trikot si dojel v bezpečí svého týmu Bauke Mollema (Trek-Segafredo), jako druhý dojel Oscar Sevilla (Inder Team Medellin) a na třetí příčce se umístil Rodolfo Torres (Androni Giocattoli).

Nejlepším vrchařem závodu je Franco Germán López (A.C. Agrupación Virgen de Fátima)
Zelený trikot získal Egan Bernal (Androni Giocattoli–Sidermec) a žlutý trikot Nicolás Naranjo (A.C. Agrupación Virgen de Fátima)

Klasifikaci týmů vyhrála stáj Bahrajn-Merida35.

Díky Richeze (2), Gaviria (2) a Boonen (1) opustí San Juan tým Quick Step s velkou kořistí: pět vítězství v sedmi etapách.

První mezinárodní Vuelta a San Juan v historii tak skončila ve velkém stylu. Pro Argentince úžasným dvojitým vítězstvím Maxe Richezeho a překvapivým vítězstvím Bauke Mollemy.