Mitchelton – Scott vyhrál úvodní časovku Czech Tour, ve žlutém pojede Luke Durbridge

nabor

Ve čtvrtek 15. srpna odstartoval v Ostravě nejvýznamnější český etapový závod Czech Tour, který sice není součástí série WorldTour, přesto na něm startují dva celky s licencí worldtourových týmů, a to australský Mitchelton – Scott a německá BORA – hansgrohe. Úvodní etapu 11. ročníku obstarala jako obvykle časovka družstev, tentokráte na 16,2 kilometrů. Všeobecně se očekával souboj Mitcheltonu, který sice přijel bez loňského mistra Evropy Matea Trentina, ale s vítězem etapy na letošní Tour de France Jihoafričanem Darylem Impeyem, skvělým australským vrchařem Jackem Haigem nebo časovkářem Lukem Durbridgem. A jelikož Mitchelton – Scott úvodní časovku, která startovala ve vítkovické hale, vyhrál, převzal právě Luke Durbridge dres vedoucího závodníka – žlutý trikot!

Druhé místo mělo podle předpokladů patřit týmu BORA – hansgrohe, ale tým vedený rakouským lídrem Felixem Grosschartnerem (mimochodem „černým koněm“ BORy pro Vueltu) se brzy rozpadl a jel skoro deset kilometrů jen ve čtyřech.

Navíc český kontinentální celek Elkov – Author s lídrem Janem Bártou jel skvěle a vybojoval si druhé místo.

Až třetí skončila BORA – hansgrohe, v jejíž sestavě jsou i dva Slováci Juraj Sagan a Erik Baška.

Příjemně překvapil celek mladých Poláků Developmnent CCC (vlastně B – tým worldtourového CCC), který skončil čtvrtý, naopak ruský prokontinentální tým Gazprom – RusVelo se musel spokojit až se sedmým místem.

V pátek 16.8. startuje v Olomouci v 11:30 druhá etapa dlouhá 186,6 km, která zavede cyklisty na vrchol Pusteven i na slovenské území a bude končit ve Frýdku – Místku, pravděpodobný dojezd v 16:20.