Milimetrový fotofiniš 4. etapy ovládl Arnaud Démare před Peterem Saganem

nabor

Arnaud Démare (Groupama-FDJ) zvítězil v jednom z nejtěsnějších dojezdů vůbec ve 4. etapě Gira d´Italia. O milimetry za ním dojeli druhý Peter Sagan (Bora-Hansgrohe) a třetí Davide Ballerini (Deceuninck-QuickStep). Pro francouzského šampiona je to již 11. vítězství v sezoně. Peter Sagan naopak na výhru čeká již 15 měsíců. Do sprintu se vůbec nezapojili Kolumbijci Fernando Gaviria (UAE Team Emirates) a Álvaro Hodeg (Deceuninck-QuickStep), kteří odpadli na jediném kopci dne a díky úsilí Bory se již nedokázali do pelotonu vrátit. V průběžném vedení nadále zůstává Joao Almeida (Deceuninck-QuickStep)

Čtvrtá etapa měřila 140 kilometrů a měla být první šancí pro sprintery. Ti se nejdříve ale museli poprat s 12kilometrovým stoupáním na Portella Mandrazzi, které mohlo některé z nich vyšachovat ze hry. Hlavními favority byli Peter Segan, Fernando Gaviria a Elia Viviani.

Ještě před startem etapy přišla zpráva na kterou všichni čekali, ale nepotěšila – Geraint Thomas v závodě nebude pokračovat. Rentgen totiž odhalil malou frakturu na jeho levé pánvi a Velšan na radu lékařů raději odstoupil. Zranění by ho snad nemělo vyřadit ze hry na příliš dlouho a stále je šance, že se objeví na španělské Vueltě.

Únik dnes příliš šancí na úspěch neměl, jelikož sprinterské týmy měly na jejich neúspěchu velký zájem. Na čele se poměrně rychle vytvořila trojice jezdců – Simon Pellaud (Androni), Kamil Gradek (CCC) a Marco Frapporti (Vini Zabú-KTM). Peloton jim ale dovolil jen 4 minuty náskoku .

Na jediné horské kategorii dne se jezdci Bory rozhodli vyzkoušet Saganovy soupeře a dobře udělali. Vrchařský oddíl německého týmu totiž nasadil takové tempo, že z pelotonu odpadli 3 největší rivalové Petera Sagana – Fernando Gaviria, Álvaro Hodeg a Elia Viviani. Cofidis nakonec Vivianiho dokázal dostat zpět 25 kilometrů před cílem, ale Hodeg a Gaviria stále zůstávali téměř o minutu pozadu. Na čele pelotonu dělali jezdci Bory a Groupama-FDJ všechno pro to, aby se dvojice Kolumbijců na čelo nevrátila. To se jim nakonec podařilo a jejich sprinteři tak měli o 2 silné soupeře méně.

22 kilometrů před cílem dojel balík Simona Pellauda a únik tak byl definitvně eliminován. V závěrečných kilometrech měli nejlepší pozici jezdci týmu Groupama-FDJ. V nájezdu do cílové rovinky se jejich vláčku neplánovaně utrhl Miles Scotson a chvíli to vypadalo, že si Démarův rozjížděč dojede pro překvapivé vítěztsví. Simone Consoni (Cofidis) ale pohotově zareagoval a Scotsona rychle dojel.

Sagan otevřel svůj spurt jako první, ale Démare a Ballerini se k němu rychle přiblížili. Všichni tři pak cílem projeli jeden vedle druhého a ještě několik minut po dojezdu nebylo vůbec jasné, kdo vlastně zvítězil. Nakonec přišla zpráva, že Démare byl přece jen o něco rychlejší. Níže můžete sami posoudit jak těsné to opravdu bylo.

1 komentář

  1. Jedním z prvních kdo mně upoutal byl Svorada nebo Ludvig či Vinikurov .

Comments are closed.