Meteorolog tvrdí, že v Yorkshiru hrozí drsné počasí, závody o titul mistra světa mohou zrušit


Hustý déšť a silný vítr předpovídají meteorologové na neděli pro region Severní Yorkshire v Anglii. Nepříznivé počasí může mít negativní dopad i na závod mužů Elite s hromadným startem na mistrovství světa v silniční cyklistice. Tradičně závěrečná a nejvíce sledovaná soutěž se má odehrávat sedm hodin. Cyklisté na trase mezi Leedsem a Harrogate budou muset překonat 285 km a začnou už v 9:40 hodin SEČ.

„Na neděli se očekává nebezpečný vítr a velká hustota srážek. Tlaková níže se v neděli ráno přesune nad střed Anglie. Když se tak stane, bude to znamenat velmi zlé počasí pro oblast Harrogate,“ uvedl belgický portál Sporza s odvoláním na předpověď meteorologa Brama Verbruggena.

Ten na svém Twitteru dokonce píše o možném zrušení závodů: „Tlaková níže směřuje do západní Evropy. Nejnovější předpovědi hovoří o tom, že její jedno jádro se v neděli rozpadne nad oblastí Yorkshire. A to bude celkem nebezpečné. Když se tato předpověď potvrdí, bude lepší zrušit závody plánované na neděli.“

Připomeňme si, jak to vypadalo v časovce.

Nedělní závody elitní kategorie mužů s hromadným startem povedou z Leedsu do města Harrogate. Cyklisté absolvují nejdříve 187 km zvlněnou krajinou s třemi klasikářskými stoupáními a potom poprvé přetnou cílovou čáru. Následně je v Harrogate čeká sedm okruhů s délkou 14 km, na kterých bude připravené vždy jedno kilometrové stoupání na Harlow Moor Road s průměrným sklonem 5,6 %. Do skupiny favoritů na zisk titulu mistra světa patří pochopitelně i Slovák Peter Sagan (BORA – hansgrohe).

Použité zdroje: sporza.be, SITA