Martin vyhrál časovku Kolem Romandie 2015. Zakarin celkově

nabor

Ilnur Zakarin dokázal překonat mechanický problém a vyhrát celkovou klasifikaci závodu Kolem Romandie. Závěrečnou časovku vyhrál Tony Martin.

Ilnur Zakarin na trati závěrečné časovky

Zakarin musel v průběhu své jízdy měnit prasklé kolo. I přes to však dokončil trať jen o 13 sekund pomaleji než vítězný Martin. Simon Špilak se vyhoupl na druhé místo a Katusha tak může slavit double.

Zakarin je první sezónu ve World Tour. Předtím jezdil za RusVelo. Letos však předvádí opravdu skvělé výsledky. Po 10. místu na Tour de San Luis a 9. místu na Kolem Baskicka dokázal vyhrát Kolem Romandie.

Co se dělo

Rohan Dennis byl prvním jezdcem, který se dostal svým časem pod 24 minut. Zajel čas 23:39. Za chvíli se přiřítil Tony Martin v čase 23:17 a bylo hotovo. I pro Martina je to první letošní World Tour vítězství, když předtím vyhrál pouze jednu etapu na Volta Ao Algarve.

Nejhůře z čela dopadl Nairo Quintana, který na Martina ztratil přes minutu a propadl se na 8. místo.

Jeden z největších favoritů na celkové vítězství Chris Froome také nezajel časovku podle svých představ a schopností. Brit se musel spokojit až se 13. místem a nerozšířil svoji sbírku celkových vítězství.

Top 3 na závodu Kolem Romandie; zleva Chris Froome, Ilnur Zakarin a Simon Špilak