Marco Haller zaskočil favority na BEMER Cyclassics

nabor

Marco Haller zvítězil na BEMER Cyclassics před Woutem van Aertem a Quintenem Hermansem.

Po třech letech se vrací závod Cyclassics Hamburg, tentokrát však pod novým názvem BEMER Cyclassics.

Yevgeniy Gidich, Jacopo Mosca a Anthony Jullien se odpoutali na začátku dne od pelotonu a vytvořili tak únik. Nicméně na tento závod přijela sprinterská špička, a tak měla tato trojice jen malou naději na úspěch.

Práci v pelotonu odváděly především týmy Quick-Step a Intermarché-Wanty. Společně tak drželi únik v bezpečné vzdálenosti. Jako první z čela odpadl Gidich, nicméně ani snaha ostatních dvou neměla o moc delší trvání.

Výrazným ovlivněním celého závodu byl hromadný pád necelých 30 kilometrů před cílem. Zde skončila celá řada favoritů a peloton se rozdělil na několik menších skupin. Jelikož se již blížily rozhodující okamžiky celého závodu, nebyl prostor, aby se oběti pádu vrátily zpět.

Hodně aktivní začala být Bora. Německá stáj nepřivezla žádného z velkých favoritů, a tak se snažila opakovanými nástupy potrhat čelní skupinu. Nakonec to však byl Wout van Aert, který se rozhodl, že na sprint čekat nebude. Na krátkém stoupání Waseberg vyrazil vpřed a rozhodl tak, že o výhru se dnes nebude rozhodovat v hromadném sprintu.

Belgičanův nástup zachytili jen Jhonathan Narváez, Quinten Hermans a dvojice týmu Bora Patrick Konrad a Marco Haller. Peloton se ještě pokusil tento nástup zlikvidovat, jelikož vzadu byla celá řada rychlých závodníků, ale marně.

Patrick Konrad se v závěru obětoval pro svého rychlejšího kolegu, který však proti Woutu van Aertovi neměl papírově mít příliš šancí. Rakušan však Belgičana zaskočil a okamžitě si vypracoval několik metrů k dobru. Van Aert se v závěru dotahoval, ale již bylo pozdě. Haller tak získal svou teprve 6. profesionální výhru a vůbec první výhru v nejvyšší World Tour kategorii.

Etapa odstartuje 1.1.1970 z . dlouhá km startuje v 10:30. Předpokládaný dojezd je v 17:25.

Zdroj fotografie: Frank Peters / WITTERS