Marcel Kittel znovu dominoval a je v růžovém

nabor

Německý tank Marcel Kittel znovu rozdrtil svou konkurenci a neohroženě si dojel pro výhru a růžový dres. Za Kittelem dospurtovali Elia Viviani (Sky) a Giacomo Nizzolo (Trek-Segafredo).

Do úniku se pustila čtveřice závodníků Maarten Tjallingii (LottoNL-Jumbo), Giacomo Berlato (Nippo-Vini Fantini), Julen Amezqueta (Wilier-Southeast) a Johan Van Zyl (Dimension Data). Jejich maximální náskok byl 8 minut.

Bohužel přišly i první vážné pády a trhání pelotonu na větru. V jednom z pádů skončil i spolufavorit Jean-Christophe Peraud (AG2R). Francouz opustil závod v sanitce. Problémy měl i tým FDJ, když se mimo peloton ocitl Alexander Geniez. Kdo dnešní etapu také odnesl byl Primož Roglič (LottoNL-Jumbo). Slovinec dnes ztratil přes sedm minut a tým LottoNL-Jumbo už má jednoznačného lídra v osobě Stevena Kruijswijka.

Když už je řeč o týmu LottoNL-Jumbo, sluší se dodat, že v úniku se (opět) aktivně prezentoval domácí jezdec Maarten Tajllingii. Nizozemec zvítězil na vrchařské prémii a pro úterní etapu se oblékne do modrého dresu.

Peloton únik podcenil a 10 km před cílem byl rozestup stále vyšší než jedna minuta. Proto z úniku odjel Johan Van Zyl a pokračoval sám. Dostižen byl až 1 700 metrů před cílem, kdy byl na čele vlak Etixxu a Kittel měl výbornou pozici.

Marcel KittelTé také využil, vystartoval a nikomu nedal šanci. Navíc si pojistil vedení v soutěži o červený dres a díky bonifikaci se dostal i do dresu růžového. Elia Viviani a Giacomo Nizzolo museli bojovat o druhé místo. Viviani byl nakonec úspěšnější a obsadil druhou příčku.

Dnes už nám okruh favoritů prořídl. Ztratil Primož Roglič (+ 7:39), odstoupil Jean-Christophe Peraud, do spurtu se nedostali Nikias Arndt (Giant-Alpecin), Sonny Colbrelli (Bardiani-CSF) a Jakub Mareczko (Willer-Southeast), ztrátu připisují i Alexander Geniez (FDJ) a Igor Anton (Dimension Data) – oba + 1:37.

Pořadí etapy

Pořadí Jezdec Tým Čas
1. Marcel Kittel Etixx – Quick Step 4:23:45
2. Elia Viviani Sky ,,
3. Giacomo Nizzolo Trek – Segafredo ,,
4. André Greipel Lotto Soudal ,,
5. Alexander Porsev Katusha ,,
6. Kristian Sbaragli Dimension Data ,,
7. Moreno Hofland LottoNL-Jumbo ,,
8. Arnaud Démare FDJ ,,
9. Rick Zabel BMC ,,
10. Matěj Mohorič Lampre – Merida ,,

Celkové pořadí

Pořadí Jezdec Tým Čas
1. Marcel Kittel Etixx – Quick Step 9:13:10
2. Tom Dumoulin Giant – Alpecin + 0:09
3. Andrey Amador Movistar + 0:15
4. Tobias Ludvigsson Giant – Alpecin + 0:17
5. Moreno Moser Cannondale + 0:21
6. Bob Jungels Etixx – Quick Step + 0:22
7. Matthias Brändle IAM + 0:23
8. Roger Kluge IAM + 0:25
9. Chad Haga Giant – Alpecin ,,
10. Georg Preidler Giant – Alpecin + 0:26