Mallorca Challenge: Dvakrát Greipel, Brambilla a Spartakus; dařilo se i Čechům

nabor

Série čtyř klasik na Mallorce nazvaná Mallorca Challenge přinesla dva spurterské a dva klasikářské dojezdy. Radovali se Greipel, Brambilla, Cancellara a znovu Greipel.

Trofeo Felanitx – Ses Salines – Campos – Porreres

André GreipelDo úniku se v tomto závodě pustili Domingos Goncalves (Caja Rural), Eneko Lizarralde (Euskadi Basque Country–Murias) a Grischa Janorschke (Team Roth). Ti byli dostižení 25 kilometrů před cílem.

Následně zaútočili Zdeněk Štybar (Etixx-QuickStep), Tom-Jelte Slagter (Cannondale) a Ángel Madrazo (Caja Rural). Jejich pokus také nebyl úspěšný. Rozhodovalo se ve spurtu. Nejsilnější byl André Greipel, který pokořil Sama Bennetta a Edvalda Boassona Hagena.

Trofeo Pollenca-Port de Andratx

Gianluca BrambillaV druhém podniku Mallorca Challenge se radoval Gianluca Brambilla z Etixxu. Dvě stoupání před cílem zaútočil Brambilla. Peloton ho stahoval, ale velmi těsně to nestihl. Za Brambillou spurtovali Kwiatkowski a Zdeněk Štybar. Leopold König dokončil na devátém místě.

Trofeo Serra de Tramuntana

Fabian CancellaraFabian Cancellara se oddělil od velmi početného úniku asi 30 kilometrů před cílem. Za ním se pokoušeli z pelotonu vyrazit Dayer Quintana (Movistar), Tao Geoghegan Hart (Velká Británie), Hugh Carthy (Caja Rural), Daniel Teklehaimanot (Dimension Data) a Benat Intxausti (Sky). Jejich pokus byl neúspěšný a před Cancellarou nestála žádná překážka.

V cíli byl nakonec o 17 sekund před Michalem Kwiatkowskim a Tiesjem Benootem.

Trofeo Playa de Palma – Palma

André GreipelDo úniku se vydali Omar Fraile (Dimension Data), který si prožil debut v Jihoafrickém týmu, Luis Mas Bonet (Caja-Rural) a Imanol Estevez (Euskadi). Dokázali si vytvořit až 7 minut k dobru, ale týmy Lotto Soudal a Bora-Argon 18.

30 kilometrů před cílem byl únik dostižen a vše bylo připraveno pro sprint. V tom byl opět nejsilnější André Greipel. Porazil Nacera Bouhanniho a Dylana Page (Team Roth).