Lutsenko vyhrál druhou etapu v Ománu, Kristoff drží vedení

nabor

Obhájce celkového prvenství Alexey Lutsenko (Astana) projel cílem jako první ve druhé etapě závodu Kolem Ománu. Kazašský mistr zaútočil 5 kilometrů před cílem a dojel si pro výhru. Druhý projel cílem Alexander Kristoff (UAE Team Emirates), který se dokázal udržet v čele celkového pořadí. Třetí dospurtoval Ryan Gibbons (Dimension Data).

Ihned po startu se odpoutala čtveřice závodníků a únik byl na světě. Byli v něm Jerome Baugnies (Wanty-Groupe Gobert), Lionel Taminiaux (Wallonie-Bruxelles), Aritz Bagues (Euskadi Basque Country-Murias) a Preben Van Hecke (Sport Vlaanderen-Baloise). Čtveřice si vypracovala náskok až čtyři a půl minuty, ale peloton je držel v bezpečné vzdálenosti.

Posledním jezdcem před pelotonem byl Preben Van Hecke, ale i on byl 16 kilometrů před cílem dostižen. Na čele balíku v tu dobu pracovali borci CCC pro Grega Van Avermaeta.

Měl následovat spurt menší skupinky, jenže na posledním stoupání dne, asi 5 kilometrů před cílem, nastoupil Lutsenko a svoji triumfální jízdu dotáhl až do úspěšného konce.

Pro zbytek skupiny tak šlo o souboj o druhé místo. To vybojoval lídr závodu Alexander Kristoff. Třetí dospurtoval Ryan Gibbons.

2. etapa odstartuje 1.1.1970 z . dlouhá km startuje v 10:30. Předpokládaný dojezd je v 17:25.

Obrázek: Cyclingnews (2017): Tour of Oman: Lutsenko wins stage 2, http://www.cyclingnews.com/races/tour-of-oman-2019/stage-2/results/ (17. 2. 2019)