nabor

Ve 2. etapě Dauphiné se utrhla pětice jezdců. Postupně se tato pětice rozpadala a na čele zbyl už jen Lukas Pöstlberger. Ten si stále držel dostatečný náskok a dovezl ho až do cíle. V pelotonu došlo na závěrečný spurt. Druhý dojel Sonny Colbrelli z Bahrain-Victorious a třetí Alejandro Valverde z Movistaru. Brent van Moer dojel se ztrátou tří minut a Lukas Pöstlberger se tak převléká do žlutého dresu.

Zvlněná 172,8 kilometrů dlouhá etapa a 5 horský prémií bylo na programu 2. etapy Critérium du Dauphiné 2021 z Brioude do Saugues.

V dnešním úniku dne byli tito jezdci: Lukas Pöstlberger (Bora-Hansgrohe), Anthony Delaplace (Arkéa-Samsic), Matt Holmes (Lotto Soudal), Shane Archbold (Deceuninck-QuickStep) a Robert Power (Team QhubekaASSOS). Ale ten si brzy z úniku vystoupil. Zbylé kvarteto si vypracovalo přes 3 minuty náskok.

Na první tři vrchařské prémie dojel nejrychleji Matt Holmes. V klesání před závěrečným dvojitým stoupáním na prémie Côte de la forêt de Pourcheresse a Côte de Masset, se utrhli Lukas Pöstlberger a Shane Archbold. Archbold 17 kilometrů před cílem odpadl a na tyto prémie dojel jako první Lukas Pöstlberger. Stále měl náskok kolem 3 minut.

Stíhat se ho vydal Felix Gall (DSM), ale dostihl ho peloton. Náskok Pöstlbergera se snižoval a na hlavní pole 7 kilometrů před cílem měl náskok minutu a na žlutého Brenta van Moera 2 minuty. Zkusil to ještě Ben O’Connor (AG2R Citroën), ale ani ten Pöstlbergera nedojel.

Lukas Pöstlberger z Bory si tak z úniku dojel pro vítězství ve 2. etapě Critérium du Dauphiné 2021. Poté došlo na spurt pelotonu. Dlouhý spurt rozjel Sonny Colbrelli z Bahrain-Victorious a přespurtoval Alejandra Valverdeho z Movistaru. Brent van Moer ztratil 3 minuty na vítěze a Lukas Pöstlberger se tak převléká do žlutého dresu. Matthew Holmes díky dnešnímu bodovému zisku na vrchařských prémiích poveze zítra puntíkovaný dres.

2. etapa odstartuje 1.1.1970 z . dlouhá km startuje v 10:30. Předpokládaný dojezd je v 17:25.

Foto: Twitter Critérium du Dauphiné twitter.com/dauphine/status/1399373047212224512?s=20

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.