López zvládl těžký výstup na Kitzbüheler Horn, žlutý je Stefan Denifl

Velmi krátkou etapu s výstupem na Kitzbüheler Horn dokázal urvat Miguel Ángel López (Astana Pro Team). Druhým místem se předvedl domácí Stefan Denifl (Aqua Blue Sport), který se pro další etapy převlékne do žlutého trikotu pro vedoucího jezdce celkové klasifikace.
Pouze 82,7 kilometrů čekalo na borce ve čtvrté etapě. Začátek etapy byl v Salzburgu. Cíl byl na Kitzbüheler Horn, který je blízko známého lyžařského střediska Kitzbühelu. Ve svém profilu měla, mimo malé vrchařské prémie 3.kategorie, pouze tento těžký výstup. Sklon závěrečného kopce je v průměru 12,5%, přičemž nejstrmější pasáž je 22,3%.

Tato krátká etapa sváděla k brzkým únikům, což se také stalo. Uniklo několik jezdců, kteří neměli šanci na vítězství. Mezi nimi byl i vítěz dvou etap v letošním ročníku Elia Viviani. Za 70 kilometrů skupina získala náskok něco málo přes minutu. Při příjezdu do Kitzbühelu bylo po úniku a začínalo se znovu.

Jako první zaútočil v kopci Ilnur Zakarin se svým stájovým kolegou Reinem Taaramäem (Team Kaťuša – Alpecin). Pronásledovatelé z řad favoritů se rychle zredukovali a uniklou dvojici dostihli. Pak zařadil vyšší rychlost Miguel Ángel López a vytvořil si několikasekundový náskok. Pronásledovatele sledoval Stefan Denifl. Španělský cyklista ve službách stáje Astana si dojel pro etapový vavřín. Za 17 sekund po něm přijel Rakušan, kterému stačilo druhé místo k tomu, aby se převlékl do žlutého trikotu pro vedoucího jezdce celkové klasifikace. Třetím byl italský reprezentant Giulio Ciccone.

Jako 36. v pořadí přijel Michal Schlegel (CCC Sprandi Polkowice). Jeho ztráta činila 7:52. V celkovém pořadí mu patří rovněž 36. místo. Marek Čanecký (Amplatz – BMC) ztratil 12:30, což pro něj znamenalo 65. místo. Ještě o dalších 9 míst zpět, se ztrátou 12:58, přijel Daniel Turek (Israel Cycling Academy).