Elia Viviani ovládl první rovinatou etapu obou předchozích závodních bloků Vuelty. Nyní přichází premiérová příležitost třetího týdne. Tranzitní osmnáctá etapa z Ejea de los Caballeros do Lleidy slibuje hromadný dojezd, jehož bude Ital jasným favoritem.

Dnešní profil je nejen rovinatý, ale s vyjímkou dojezdu do Madridu a časovek jde o jedinou etapu bez vrchařských prémií. A protože ani vítr děním horkého slunného dne nejspíš nezahýbe (výrazněji povane jen na úvodních kilometrech), měly by mít vše plně pod kontrolou týmy spurterů. Ostatním poskytne severovýchod Španělska – pojede se z Aragonie do Katalánska – toliko předehru pro páteční a sobotní Pyreneje.

18. etapa Vuelta 2018 profilMapa závěrečných kilometrů 18. etapy Vuelty 2018 (Llleida)Vzrušení nabídne snad sprinterská prémie 59,1 km před cílem v Monzónu a pak už jen závěrečná pasáž. Dva kilometry od pásky na kruhovém objezdu zatáčka vlevo a na metě kilometru zase pravačka do cílové rovinky. Ta bude na třídě Enrica Prata de la Riby (katalánského politického lídra přelomu 19. a 20. století) dostatečně široká a mírně stoupavá. Až posledních 200 metrů je zcela rovných.

Elia Viviani by se neměl mít problém dostat do spurtu a pokud si drží formu, bude velmi obtížné mu konkurovat. Sagan, van Poppel, Nizzolo, Trentin, Soto, Walscheid, Gibbons, Garcia Cortina, Aberasturi, Consonni, Van Asbroeck, van der Sande, Sarreau a po vypadnutí Bouhanniho možná také Vanbilsen to přesto zkusí.

Jako vždy nelze zcela vyloučit účast Valverdeho ve spurtu a tím i boji o bonusové vteřiny. Kwiatkowski, který již pozbyl ambic v celkovém pořadí, by mohl investovat do finiše či pozdního nástupu.

Osmnáctá etapa Vuelty 2018 začíná ve 13:08. Přenosy od tří, sprinterská prémie kolem 16:13, dojezd zhruba v 17:40.

Tipněte si vítěze etapy na našem Facebooku či přes SMS:

  • ve tvaru WT mezera 18 mezera TŘI JMÉNA A PŘÍJMENÍ
  • odeslat na číslo +420 733 676 633, cena dle tarifu operátora.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.