Lleida uvidí Vivianiho útok na etapový hattrick

nabor

Elia Viviani ovládl první rovinatou etapu obou předchozích závodních bloků Vuelty. Nyní přichází premiérová příležitost třetího týdne. Tranzitní osmnáctá etapa z Ejea de los Caballeros do Lleidy slibuje hromadný dojezd, jehož bude Ital jasným favoritem.

Dnešní profil je nejen rovinatý, ale s vyjímkou dojezdu do Madridu a časovek jde o jedinou etapu bez vrchařských prémií. A protože ani vítr děním horkého slunného dne nejspíš nezahýbe (výrazněji povane jen na úvodních kilometrech), měly by mít vše plně pod kontrolou týmy spurterů. Ostatním poskytne severovýchod Španělska – pojede se z Aragonie do Katalánska – toliko předehru pro páteční a sobotní Pyreneje.

18. etapa Vuelta 2018 profilMapa závěrečných kilometrů 18. etapy Vuelty 2018 (Llleida)Vzrušení nabídne snad sprinterská prémie 59,1 km před cílem v Monzónu a pak už jen závěrečná pasáž. Dva kilometry od pásky na kruhovém objezdu zatáčka vlevo a na metě kilometru zase pravačka do cílové rovinky. Ta bude na třídě Enrica Prata de la Riby (katalánského politického lídra přelomu 19. a 20. století) dostatečně široká a mírně stoupavá. Až posledních 200 metrů je zcela rovných.

Elia Viviani by se neměl mít problém dostat do spurtu a pokud si drží formu, bude velmi obtížné mu konkurovat. Sagan, van Poppel, Nizzolo, Trentin, Soto, Walscheid, Gibbons, Garcia Cortina, Aberasturi, Consonni, Van Asbroeck, van der Sande, Sarreau a po vypadnutí Bouhanniho možná také Vanbilsen to přesto zkusí.

Jako vždy nelze zcela vyloučit účast Valverdeho ve spurtu a tím i boji o bonusové vteřiny. Kwiatkowski, který již pozbyl ambic v celkovém pořadí, by mohl investovat do finiše či pozdního nástupu.

Osmnáctá etapa Vuelty 2018 začíná ve 13:08. Přenosy od tří, sprinterská prémie kolem 16:13, dojezd zhruba v 17:40.

Tipněte si vítěze etapy na našem Facebooku či přes SMS:

  • ve tvaru WT mezera 18 mezera TŘI JMÉNA A PŘÍJMENÍ
  • odeslat na číslo +420 733 676 633, cena dle tarifu operátora.