Lehce zvlněná etapa do kraje rybníků

nabor

Čtrnáctá etapa Tour de France by měla vyhovovat spurterům, kteří do ní vjedou relativně odpočatí ze včerejší časovky.

Profil 14. etapa Tour de France 2016Startovní Montélimar je rodištěm osmého francouzského prezidenta (1899 – 1906) Émila Loubeta. Krom toho proslul výrobou nugátu. Cyklistům dnešní etapa asi moc chutnat nebude, protože se pojede na sever proti stále vcelku silnému větru. V těchto podmínkách se nedá předpokládat strhující zájem jít do úniku, jeho zformování alespoň trochu napomůže Côte de Puy-Saint-Martin, s 3,6 km a 5,2 % nejtěžší prémie dne.

Ke konci etapy se profil narovnává a podél Lyonu se vjíždí do kraje Dombes, jenž je takovým francouzským Třeboňskem. Rybníky pokrývají skoro 10 % jeho rozlohy a přes zredukování jejich množství v 18. století jich tu zůstává více než tisíc. Dojíždět se však nebude k rybníku, ale k zoologické zahradě Parc des Oiseaux, v níž je chováno asi tři sta druhů ptáků při celkovém počtu kolem tří tisíc.

Není velkých pochyb o tom, že se dnes půjde do spurtu. Pole rychlíků zůstává početné a v akci budou Kittel, Greipel, Cavendish, Kristoff, Sagan, Groenewegen, McLay, Coquard i Michael Matthews.

Ani dnes si ale organizátoři neodpustí dvě takřka pravoúhlé zatáčky na posledních kilometrech. Asi 6 kilometrů před cílem se bude točit na levou ruku, do cílové rovinky pak zase na pravou. Mezi těmito dvěma zatáčkami hrozí vát boční vítr a bude naprosto klíčové udržet tu dobrou pozici.

Čas pro posílání tipů do soutěže vyprší v pravé poledne. Přenosy nejdříve od 14:00