Le Samyn nabídl nevlídné počasí a vítězství Terpstry

nabor

V deštivém počasí se s tratí nejlépe vypořádal Holanďan Niki Terpstra, který se osamostatnil na čele přibližně 14 kilometrů před cílem. Cílem po 203 kilometrech tak projel jako vítěz. O 19 vteřin za ním zaostal Brit Scott Thwaites.

Jak se sám vítěz po závodě vyjádřil: „Byl to těžký závod, už od začátku se jelo naplno. Posledních 10 kilometrů bylo vůbec nejtěžších z celého závodu.“

Studený déšť, vítr a časté úseky s kostkami dělal s pelotonem divy. Již po 25 kilometrech vzdal bývalý mistr světa Philippe Gilbert.

Gediminas Bagdonas (AG2R La Mondiale) vedl vedoucí skupinu ve dvou kolech, pak mu však došlo a vedení převzal Sean De Bie (Omega Pharma Lotto). Jenže ani ten vpředu příliš dlouho nevydržel. Při nájezdu do posledního kola se v čele s náskokem asi čtvrt minuty objevil člen stáje Kaťuša Nils Politt. Ve velmi špatných podmínkách, ale sám dlouho nevydržel jet, a tak jej skupina pronásledovatelů sjela. Především Florian Senechal z Cofidisu se podílel nejaktivněji na jeho dojetí.

Když zbývalo do cíle přibližně 15,5 kilometrů „kopl do vrtule“ Niki Terpstra, jeho nástup zachytil z vedoucí skupiny pouze Brit Scott Thwaites (Bora-Argon 18). Spolu jeli přibližně 2 kilometry a vytvořili si náskok necelých 10 vteřin. Na 14. kilometru před cílem Holanďan ještě více zvýšil otáčky svých pedálů a Brit postupně odpadával. Jezdec stáje Etixx – Quick-Step, tak projel cílem jako první, druhý byl Thwaites. Třetí místo zbylo na Floriana Senechala, který byl ve skupině za oběma vedoucími závodníky nejaktivnější.

Pořadí v cíli

Pořadí Jezdec Tým Čas
1. Niki Terpstra (Ned) Etixx – Quick-Step 4:52:48
2. Scott Thwaites (Gbr) Bora-Argon 18 0:00:19
3. Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:00:37
4. Loic Vliegen (Bel) BMC Racing Team
5. Nils Politt (Ger) Team Kaťuša
6. Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:00:44
7. Sven Erik Byrstrom (Nor) Team Kaťuša
8. Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:00:46
9. Maarten Wynants (Bel) Team LottoNl-Jumbo 0:00:48
10. Tony Hurel (Fra) Direct Energie 0:01:00