Kterak Andrea Guardini během Paris-Roubaix zabloudil

nabor

Jezdci týmu UAE Team Emirates se stalo něco, co před startem určitě nečekal.

Když Andrea Guardini po minulé sezóně skončil v Astaně a rozhodl se přestoupit do týmu, který vznikl ze starého Lampre-Merida – UAE Abu Dhabi (tým se následně přejmenoval na současné UAE Team Emirates), otevřely se mu nové možnosti. Jeho současný tým nemá moc jezdců na dlážděné klasiky, a tak dává příležitosti spurtérům, mezi které se řadí i sedmadvacetiletý Guardini.

Vše šlo dobře, až někde za druhou občerstvovací stanicí se to zvrtlo. Guardini se najednou nepochopitelně objevil na dálnici, kde ho natočil kolem projíždějící řidič.

On sám potom situaci vysvětlil. Na druhé občerstvovací stanici ze závodu odstoupil a nasedl do auta. Tam mu bylo sděleno, ať si zkrátí cestu až do cíle a do Roubaix dorazí na kole. Při hledání co nejkratší cesty se ocitl na dálnici E23.

Tam ho zastavila místní policie, konkrétně strážník Gendarmerie. Gendarmerie se později vyjádřil, že on Guardiniho nezatkl, jen chtěl zabránit zbytečným úrazům. Strážník naložil jeho kolo do auta a odvezl italského závodníka na policejní stanici.

Tam se Guardini usadil k televizi, aby mohl sledovat zbytek závodu, jehož byl ještě před chvílí součástí. Díval se jak Greg Van Avermaet v závěru poráží Zdeňka Štybara, i jak překvapuje jeho dvaadvacetiletý krajan Gianni Moscon a čtyřiadvacetiletý Belgičan Jasper Stuyven cyklistický svět svými výkony.

Strážníkovi Gendarmeriemu poté věnoval dres své stáje UAE Team Emirates.

Andrea Guardini