Krátké zprávy

2018
19/01/2018

Skvělý úspěch Elkovu!

UCI dnes potvrdila pořadí týmu Europe Tour za loňský rok, kde tým Elkov Author figuruje na 17. místě, které je zároveň 3. místem mezi kontinetálními týmy. Společně s Team Virtu Cycling z Dánska a St Michel Auber 93 z Francie má pro letošní rok právo startovat na všech závodech 2. kategorie UC dle svého výběru. (oficiální Facebook týmu Elkov-Author; https://www.facebook.com/elkovauthor/; 2018)

16/01/2018

Chris Froome údajně chystá nečekanou obhajobu

Podle francouzského deníku L’Equipe chystá Chris Froome nečekanou obhajobu svého pozitivního nálezu na salbutamol. Během Vuelty měl totiž Froome v moči nalezen dvojnásobek povoleného limitu látky zvané salbutamol, užívané k léčení astmatu. Froome společně s několika experty údajně hodlá založit svou obhajobu na tom, že jeho zvýšená hladina salbutamolu v moči byla způsobena problémy s ledvinami.

08/01/2018

Na Tour stejné týmy jako loni

Na Tour de France zamíří stejná týmová skladba, kterou jsme mohli pozorovat v loňském ročníku. K 18 týmům World Tour přibudou Cofidis, Direct Energie, Fortuneo-Sasmic a Wanty-Groupe Gobert. Pozvánku trochu překvapivě nedostala nová stáj, za kterou závodí i Bryan Coquard – Vital Concept. První tři týmy už jsou tradiční součástí Tour de France a pro Wanty se pořadatelé rozhodli po skvělých výkonech v loňském ročníku.

03/01/2018

Caleb Ewan vyhrál úvodní kritérium v Austrálii

Prvním závodem nové sezóny bylo již tradiční kritérium pro jezdce, kteří se zúčastní národního šampionátu Austrálie. Poslední dva ročníky ovládl Caleb Ewan (Mitchelton-Scott) a ani letos tomu nebylo jinak. Drobný spurter ve finiši porazil Steele Von Hoffa (Bennelong SwissWellnes) a Brentona Jonese (Delko Marseille Provence KTM).

 

2017
28/12/2017

Sunweb potvrdil, že Dumoulin bude obhajovat triumf z Gira

Podle nejnovějších zpráv se Tom Dumoulin postaví na start 101. ročníku Gira, kde by měl obhajovat titul z letošního roku. O případné Dumoulinově účasti na Tour de France by se mělo rozhodnout v červnu.

Účast na Giru už potvrdili Chris Froome, Fabio Aru, Esteban Cháves, Simon Yates nebo Miguel Ángel López, zatímco na Tour de France zamíří Romain Bardet, Rigoberto Uran, Nairo Quintana či Vincenzo Nibali.