Krátké zprávy

2018
22/11/2018

Michal Schlegel přestupuje do Elkovu

Elkov-Author hlásí další zvučné jméno ve svých řadách. Od příští sezóny posílí nejúspěšnější tuzemský tým Michal Schlegel. Třiadvacetiletý borec, se zkušenostmi z Gira, přichází ze sestavy CCC Sprandi Polkowice. S Elkovem podepsal jednoletý kontrakt.

24/09/2018

UCI učinila další krok ke globalizaci cyklistiky

UCI ve svém kalendáři závodů o body v roce 2019 přidala další exotickou destinaci. Nový závod Kolem Izraele by se měl jet na jaře. Termín ani další podrobnosti  nejsou zatím známé. Mělo by se jet pět etap a jedna by měla být horská. Zřejmě rozhodly kladné ohlasy z letošního startu Gira.

 

05/09/2018

Sivcov byl pozitivně testován na EPO

Velezkušený Bělorus Konstantin Sivcov z týmu Bahrain-Merida měl pozitivní nález na zakázanou látku EPO. Sivcov má ještě nárok na přezkoumání B vzorku. Minimálně do uzavření případu však nesmí závodit. Pozitivní vzorek byl z mimozávodního testu.

04/09/2018

Dan Martin končí na Vueltě

Dan Martin (UAE Team Emirates) opouští po prvním závodním týdnu Vueltu. Jediným důvodem tohoto konce je to, že s manželkou očekávají narození dvojčat. Proto Ir odcestoval do Andory, kde žijí, aby svoji ženu při porodu podpořil.

02/09/2018

Dvě výhry pro Ackermanna

Německý mistr Pascal Ackermann (Bora-hansgrohe) ukazuje skvělou formu i nadále, když si úvodem září podmanil Brussels Cycling Classic a GP de Fourmies. V prvním podniku porazil Jaspera Stuyvena (Trek-Segafredo) a Thomase Boudata (Direct Energie). Ve druhém případě Arnauda Démara (Groupama-FDJ) a Álvara Hodega (Quick-Step Floors).