Krátké zprávy

2018
19/04/2018

Majitel BMC Andy Rihs zemřel

Švýcarský vlastník továrny BMC Andy Rihs zemřel ve věku 75 let ve středu 18. 4. Rihs se narodil v roce 1942. Kariéru začal v rodinném podniku Phonak, se kterým v roce 2000 vstoupil do světa profesionální cyklistiky jako sponzor. Ve stejné roce převzal i továrnu na kola BMC, na kterých jeho týmy v dalších letech závodily. Phonak v roce 2006 zanikl, po aféře Floyda Landise, který si k výhře na Tour pomohl nedovolenými prostředky. Už další rok vyrukoval Rihs na světové silnice s novým týmem BMC Racing, který funguje dodnes a ve svých řadách měl i Cadela Evanse, Thora Hushovda, Philippa Gilberta nebo Alessandra Ballana. V současnosti jsou tvářemi týmu Grag Van Avermaet, Richie Porte, Tejay Van Garderen nebo Rohan Dennis. Osud týmu do budoucna není jasný, protože Rihs se snažil sehnat dalšího sponzora do týmu a pokud by se mu to nepovedlo, tým by zanikl.

12/04/2018

Kaňkovský vyhrál etapu ve Francii

Alois Kaňkovský z týmu Elkov Author vyhrál deštivou etapu závodu Tour du Loir et Cher ve Francii. V první etapě se umístil na 8. místě, ale v závěrečném spurtu druhé etapy předčil Matthew Gibsona (JLT Condor), Johima Ariesena (Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel) a celý zbytek pelotonu. Připisuje si tak první výhru v letošní sezóně.

11/04/2018

Daniel Turek má šanci jet Giro

Český sportovní ředitel týmu Israel Cycling Academy René Andrle tuhle možnost nevyloučil. Řekl: „Turek určitě má solidní šanci první Grand Tour sezóny jet. Musí se ukázat v nadcházejících závodech. Je v širší nominaci, když bude na hraně, určitě budu na jeho straně.“ Giro začíná 5.5.2018 časovkou v Jeruzalému a domácí tým startuje na „divokou kartu“.

29/03/2018

Valverde se nakonec na Ronde neukáže

Alejandro Valverde (Movistar) ukázal svoji všestranost 11. místem na závodě Dwars door Vlaanderen a spokulovalo se, že by mohl vyrazit i na monument Ronde Van Vlaanderen (Kolem Flander). To dnes vyvrátil s tím, že na Tour de France pojede v roli pomocníka a tolik kilometrů na kostkách nepotřebuje. Valverdeho navíc čeká i ardenský týden, kde obhajuje výhry na Valonském šípu a Lutych-Bastogne-Lutych.

28/03/2018

Nestárnoucí Valverde se možná představí i na slavném Ronde

Španělský fenomén a nestárnoucí šampión Alejandro Valverde z Movistaru se dnes účastní závodu Dwars door Vlaanderen (stejně jako například Nairo Quintana nebo Romain Bardet). Závodníci tento závod mají jako závodní přípravu na Tour de France, kde nás letos čeká jedna etapa přes dlážděné sektory. Zkušený Španěl měl původně v plánu jet pouze Dwars door Vlaanderen, ale v posledním rozhovoru připustil možnost startovat i na slavném monumentu Ronde Van Vlaanderen. Na startu by se pak potkal i s dalším adeptem na žlutý dres a nedávným vítězem úvodního monumentu sezóny Milán – San Remo – Vincenzem Nibalim, který svoji účast avizoval už před několika týdny.