Krátká a nelítostná. Taková bude 15. etapa Vuelty v pohoří Sierra Nevada

nabor

129,4 kilometrů. Jako předkrm Alto de Hazallanas. Hlavním chodem dvojka Alto del Purche a Alto Hoya de la Mora – tedy prakticky 30 kilometrů stoupání. Sierra Nevada se dnes představí v plné náročnosti i kráse.

Profil 15. etapy - Vuelta a España 2017Před druhým volným dnem přichází čas třetí nejkratší hromadné etapy letošní Vuelty s dojezdem na nejvyšší bod celého závodu. Doprovodí ji teplé počasí a andaluské slunce. Cyklisté si nejprve na 45. kilometru zasprintují v Granadě, jednom z administrativních i turistických center jihu Španělska. 71,7 km před cílem začne dvoudílné stoupání na Alto de Hazallanas (16,3 km, 5,5 %, max. 22 % 61 km od cíle).

Asi 31,5 km před cílem začne nájezd na finální dvojici prémií. Nejprve Alto del Purche (8,5 km, 8 %), potom Alto Hoya de la Mora (19,3 km, 5,6 %). Sklony budou na posledních 12 kilometrech stravitelné, zničující však bude délka stoupání a intenzita krátké etapy. Stejně tak umístění na konci druhého závodního bloku přidává testu na náročnosti. Kdo plýtval v předchozích dnech silami, dnes pocítí svůj limit dříve, než by chtěl.

Bude to případ Miguela Ángela Lópeze? Kolumbijská naděje oplývá ve druhém týdnu Vuelty úžasnou formou a pokud ji udrží, bude hlavním favoritem na výhru. Chris Froome prý včera trochu pošetřil. Po další etapové výhře pokukuje rovněž Nibali.

Bardet, Atapuma, Carapaz, Soler. To jsou někteří adepti na úspěch z úniku. Specifická může být role Alberta Contadora. Vueltu přijel vyhrát, ale také se na ní bavit. Útok na prvním či druhém z dnešních stoupání by u něj rozhodně nebyl překvapivý.

15. etapa Vuelty 2017 začíná ve 13:49 a pokud si najdete čas ji sledovat, nic vám neunikne – přenášena bude totiž celá. Sprinterská prémie kolem 15:06, nájezd na Hazallanas kolem 15:25. V 16:40 začne finále etapy, jejíž dojezd je tentokrát odhadován na 17:30.

Tipněte si dnešního vítěze v soutěži na našem Facebooku!