Královskou etapu v Utahu vyhrál Giulio Ciccone

Královská etapa závodu Kolem Utahu má poměrně očekávaného vítěze. Giulio Ciccone (Bardiani CSF) ukázal všem záda při stoupání do Snowbird Resortu, kde byl umístěn cíl. Druhým místem nadvládu stáje Bardiani podtrhl Simone Sterbini. Vedoucí muž celkové klasifikace Robert Britton (Rally Cycling) dojel se ztrátou 44 vteřin, ale udržel celkové vedení.

Nejkratší etapa, ale zároveň nejnáročnější čekala na závodníky v šestém díle závodu kolem Utahu. Pouhých 99 kilometrů nabídlo dvě vrchařské prémie. První vrchařská prémie na American Fork Canyon čekala na borce už po 32 kilometrech. Druhá a ještě náročnější -Snowbird Resort – zakončovala dnešní etapu.

Krátká etapa nasvědčovala mnoha útokům, ovšem pořádně závodit se začalo, když stáj BMC poslala vpřed Brenta Bookwaltera. k němu se přidali ještě Kilian Frankiny (BMC), TJ Eisenhart (Holowesko-Citadel) a Jonathan Brown (Axeon Hagens Berman). Jeho skupina si vytvořila náskok asi 15 sekund.

Na první horské prémii dne se ukázal jako první Ruben Campanioni (Holowesko-Citadel), který byl v původním úniku, kde bylo přibližně 15 jezdců. I on byl svými pronásledovateli dostižen.

Přibližně 31 kilometrů před cílem vedla asi 12členná skupina, kterou pronásledovala skupina okolo Brenta Bookwaltera. K té se propadl i Campanioni – jako pomoc pro Eisenharta. Peloton vedený stájí Rally Cycling měl ztrátu 2:25.

Přibližně 9 kilometrů před páskou se skupina okolo Brittona sjela se skupinou Bookwaltera, v tu stejnou dobu se pokusil o sólo Rui Oliveira (Axeon Hagens Berman). Jenže jeho pokus byl velmi krátkého trvání.

Po kilometru, kdy na čele skupiny favoritů pracoval Simone Sterbini, odpadal jak Eisenhart, tak i Bookwalter. Na čele byla celkem sedmičlenná skupina ve složení: Simone Sterbini, Guilo Ciccone, Britton, Serghei Tvetcov (Jelly Belly-Maxxis), Manuel Senni (BMC), Neilson Powless (Axeon Hagens Berman) a Gavin Mannion (UnitedHealthcare Pro Cycling).

Do cíle zbývalo pět kilometrů, když zaútočil z ničeho nic Ciccone. Vybudoval si náskok asi 20 sekund, což mu stačilo na to, aby dnes mohl oslavit vítězství v etapě.

Za ním to „vodil“ jeho stájový kolega Sterbini, nejen že odtáhl úvodní kilometry pro vítěze etapy, ale pak sám vedl i pronásledovatelé, kterým nakonec dokázal odskočit a potvrdit nadvládu stáje Bardiani nad dnešní etapou.

Třetí místo získal Neilson Powless (Axeon Hagens Berman), který dojel 3 sekundy před Brittonem (celkově pátý), jenž zůstal v čele celkové klasifikace.

Jako poslední se ztrátou více než 24 minut byl klasifikován jediný Čech v závodě – Daniel Turek (Israel Cycling Academy).