Kopcovitá tranzitní etapa dá příležitost uprchlíkům

nabor

Šestý den Gira bude ve znamení přejezdu ze západu na východ země. Profil bude příliš náročný pro spurtery, zároveň zřejmě příliš neatraktivní pro jezdce na celkové pořadí. Proto by vítěz měl vzejít z úniku a možná dokonce převzít růžový dres.

Poslední hodiny a dny nebyly v Itálii nejvlídnější. Psí počasí doplnila odstoupení vlivem pádů. Podezření z dopingu dostihlo Korena. Domácí spurterská legenda Petacchi kvůli němu přišla o práci u televize RAI, zatímco současná superstar Viviani po diskvalifikaci ze třetí etapy nedokázala v páté najít nohy. Na obloze zůstane dnešek pošmourný a teploty v cíli pod deseti stupni. Přesto po 200 mírně zvlněných kilometrech mohou u skal poloostrova Gargano povstat ve stínu dubů a buků s prastarým rodokmenem nové vzrušující příběhy.

Začátek etapy uvidí boj o to být jejich protagonisty. V pěti minutách za Rogličem se těsná pětadevadesát jmen. Dnes může únik nejen dojet, ale klidně i s takovým náskokemzvítězit. Závěrečných 32 900 metrů, to je druhá kategorie Coppa Casarinelle (11 kilometrů do 5 %, nádavkem ještě 4,7 mírných), krátký sjezd, bonusová prémie a zub 2,6 kilometrů s průměrem 5,4 %; po něm následuje hlavně klesání, byť cílová rovinka do 2,5 % stoupá.

6. etapa Giro 2019Jak již zmíněno: jde o etapu, jejímž favoritem je naděje. Vedle prokontinentálních stájí to bude znovu Sunweb, pro nějž nevyhnutelnou taktikou bude útok. Nejspíše s Powerem, Bakelantsem či Oomenem. Ciccone včera včas vzdal plýtvání silami, volné nohy mají v UAE Polanc a Ulissi, v Androni Giocattoli Masnada, Cattaneo a Montaguti. Dál čekáme na první velkou De Gendt show. Aktivní by mohli být Knox, Sosa, Madouas. A co Canola s Carthym?

Pokud by snad došlo k bitvě gigantů, budou nejlepší předpoklady na straně Yatese a Rogliče. Třeba pragmatismus přebije možnost projet Girem v růžovém z Boloni až do Verony. Anebo sama stáj Mitchelton-Scott ďábelsky zkusí udržet tlak dresu na bedrech rivalů…

Šestá etapa Giro d’Italia 2019 startuje v 11:25. Hodinu a tři čtvrtě zabere cesta na 70,3. kilometr a sprinterskou prémii, souběžně začnou první přenosy. Finále etapy se rozehraje po čtvrté s dojezdem v obvyklých časech, přibližně v 17:14.

Soutěž