Konečně tranzitní etapa?!

nabor

Giro pokračuje ve zběsilé jízdě. 13. etapa z Montecchio Maggiore do Jesola by svou délkou a profilem napovídala možný oddech, pokud však u pobřeží nebude zlobit vítr.

O minimálně tři jména chudší vyráží dnes peloton vstříc třetí nejkratší a vůbec nejrovinatější hromadné etapě. Včera to byl v dešti znovu masakr, dnes by vše včetně faktu, že se bude dojíždět do oblasti přitahující obvykle lenošivé turisty, napovídalo opaku.

Ani u moře by snad nemělo výrazněji foukat, s maximy kolem 20 kilometrů v hodině, ale nechme se raději překvapit. Největší nepříjemností asi bude pokračující déšť – a také několik prudkých zatáček v poslední třetině etapy.

13. etapa Gira je definicí absolutní roviny

Favoritem číslo jedna by vzhledem ke svým rychlostním předpokladům měl být André Greipel, doplněný jezdci jako Viviani, Modolo, Nizzolo a Mezgec.

Po několika slabších dnech stále čekáme na další velkou misi týmu Orica, který by dnes měl sázet na Matthewse.

Třináctá etapa Giro d’Italia 2015 startuje při pouhých 147 kilometrech délky až ve dvě hodiny odpoledne a pojede se přibližně tři a čtvrt hodiny. Pokud zapnete televizi včas, dočkáte se patrně jako bonusu pár záběrů na uplakané Benátky, k nimž se peloton dostane na dohled.