Kolem Rakouska: Jan Hirt přišel o žlutý trikot, de la Parte byl nad síly všech

nabor

Pravděpodobně rozhodující etapa je za námi. S přehledem nejlépe ji zvládl Španěl Víktor de la Parte. Díky vítězství se převlékne do žlutého, před českou naději se dostal i Ben Hermans, když nastoupil asi 150 metrů před cílem. Malou útěchou může Hirtovi být alespoň bílý trikot.

Profil dnešní etapy
Profil dnešní etapy

Brutální profil nabídl několik nemálo bodovaných prémií. Ty narušovaly spolupráci uprchlíků, kteří se dostaly pod cílový kopec s minutovým náskokem na balík.

Ani skvělá podpora týmu nestačila, Hirt klesl na třetí místo

Podpora celého týmu v pozadí se ukrývajícímu Hirtovi
Podpora celého týmu v pozadí se ukrývajícímu Hirtovi

Dnešní výkon domestiků celku CCC byl geniální ukázkou, jak se pracuje pro žlutého závodníka. Ten měl od začátku před sebou na předních pozicích vláček, který v kopcích určoval rychlé tempo. Jeho součástí už ale nebyl Branislau Samoilau. UCI ho ze závodu stáhla za rasistické urážky, jež adresoval Nantaelu Berhanemu.

Jan Hirt se neúspěšně pokoušel vydržet tempo de la Parteho
Jan Hirt se neúspěšně pokoušel vydržet tempo de la Parteho

Posledních kilometry už nicméně nebyly o týmové podpoře, ale o zbývajících silách. Víktor de la Parte dnes nebyl k přemožení a Jan Hirt se pohyboval s Benem Hermansem s poměrně velkým odstupem za ním. Belgický cyklista 150 metrů před páskou dokázal ještě zrychlit, na což už mladý Čech nezareagoval.

Profil nedělní závěrečné etapy
Profil nedělní závěrečné etapy

Samozřejmě jsem trochu zklamaný, protože můj tým udělal úžasnou práci, takže mě mrzí, že jsem je neodměnil žlutým trikotem. Už na začátku stoupání jsem se ale necítil dobře. Dosud jsem se nenaučil jezdit na čele, takže jsem se častokrát zbytečně ocitl na větru. Dnes jsem se neměl snažit udržet De La Parteho, když začal nastupovat. Myslím si, že klasifikace je už v podstatě rozhodnutá a ztracené vteřinky už nedokážu umazat. Pokud ale dostaneme nějakou příležitost, určitě to zkusíme,“ řekl Jan Hirt bezprostředně po dojezdu. V jiném rozhovoru dodal, že v nedělní závěrečné etapě bude rozhodně útočit, aby ještě zvrátil průběh na svou stranu.

Top 3 etapy

# Rider Name (Country) Team Result
1 Gonzalez Victor De La Parte (Spa) Team Vorarlberg 4:54:47
2 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team 0:01:17
3 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice 0:01:28

Top 3 v průběžném pořadí

# Rider Name (Country) Team Result
1 Gonzalez Victor De La Parte (Spa) Team Vorarlberg  –
2 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team  0:01:16
3 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice  0:01:25

O výsledcích dalšího Čecha, Karla Hníka zatím nemáme informace podobně, jako o Peteru Velitsovi či Marku Čaneckém.