Klíčová časovka v Baskicku patřila Rogličovi

Primož Roglič (LottoNl-Jumbo) podle očekávání nenašel přemožitele. Časovka v závodě Tour of the Basque Country patřila jemu a po dvou druhých místech konečně slaví vítězství. Slovinec předvedl precizní výkon a posunul se do vedení průběžného pořadí o 34 vteřin před Juliana Alaphilippa (Quick-Step Floors). Druhý v etapě skončil Patrick Bevin (BMC Racing), když o senzační výhru přišel až v úplném závěru.

Ve 4. etapě čekala na jezdce 19 kilometrů dlouhá časovka. Celá trať byla rovná jako centrum Kodaně, což je, v tak kopcovitém závodě jako Baskicko, velmi zajímavé. Lehkonohé vrchaře to tak prověřilo i po jiných stránkách.

Do čela závodu se hned zkraje dostal velmi brzy startující Patrick Bevin (BMC Racing). Novozélanďan sjel ze startovní rampy jako 17. a v průběhu dne za sebou nechal spoustu skvělých časovkářů. Neporazil ho ani bývalý mistr světa v této disciplíně Vasil Kiryienka (Team Sky). Nakonec ho ale překonal předposlední závodník Primož Roglič a senzace se nekonala.

Roglič sice zajel skvělý čas, ale jeho nynější náskok před Alaphilippem je přesto menší než se čekalo. Francouz totiž překvapivě dojel osmý se ztrátou pouhých 42 vteřin. Slovinec si tak bude muset dávat v horách ještě velký pozor. Skvělý den prožil také Bauke Mollema (Trek-Segafredo). Dojel 9. a z 11. místa se vyhoupl rovnou na třetí pozici. Mollema tak potvrzuje svůj skvělý progres v jízdě proti chronometru poté, co přestoupil do Treku.

Ostatní favorité na celkové pořadí předvedli při nejlepším poze průměrné výkony. Mikel Landa dojel 31., Nairo Quintana 36. (oba Movistar Team), Richie Porte (BMC Racing) 47. a Rigoberto Uran 49. (EF Education First – Drapac p/b Cannondale) a celkové vítězství se jim tak velmi vzdálilo.

Zítra nás čeká návrat do hor a zajímavý dojezd do Eibaru.