Klasika, která dokáže vždy překvapit. To je Kuurne-Brusel-Kuurne

nabor

Spolu s Omloop Het Nieuwsblad tvoří nedělní klasika Kuurne-Brusel-Kuurne otevření belgické silniční scény. Trasa je méně kopcovitá než předcházející klasika Omloop Het Nieuwsblad (poslední stoupání je 53 km před cílem) a také má mnohem méně fází po kostkách, než předcházející klasika.

Tento závod tak dává větší šanci sprinterům. Mezi favority závodu se řadí Mark Cavendish, André Greipel, Elia Viviani, Alexander Kristoff, Nacer Bouhanni, Tyler Farrar, Edvald Boasson Hagen, Sam Bennett. Dále budou chtít překvapit nějakým nástupem například Bradley Wiggins, Sep Vanmarcke nebo dvojice BMC Philipp Gilbert a Greg Van Avermaet a samozřejmě muž se startovním číslem 1, který bude chtít jako první v historii dosáhnout na vítězství v těchto dvou závodech (Omloop Het Nieuwsblad a Kuurne-Brusel-Kuurne) a zároveň nejúspěšnější jezdec tohoto závodu Tom Boonen.

 

profile

Název závodu je však poněkud zavádějící, protože ve skutečnosti nedosáhne Bruselu. Po startu v Kuurne, závod nabere směr Brusel, ale asi 25 km od tohoto města se jezdci vydají na zpáteční cestu přes Ardeny (zde jezdci překonávají kopce Edelareberg, La Houppe, Kanarieberg, Kruisberg, Oude Kwaremont, Knokteberg, Tiegemberg a Nokereberg, stejně tak jsou zde i všechny kostkové pasáže závodu). Pak je profil znovu rovinatý až do cíle.

Třikrát v historii byl závod zrušen kvůli špatnému počasí, naposledy v roce 2013. V roce 2010 byl závod spuštěn v extrémním počasí. Závod byl zkrácen o 20 km, protože byl na trati spadlý strom a dokončit ho dokázalo jen 26 ze 195 jezdců, kteří stáli na startu. Vítězem se stal Bobbie Traksel z týmu Vacansoleil.

Další informace můžete nalézt na stránce závodu.