Po dvou týdnech závodu je mezi favority pouze minimální rozdíl. S celkovým pořadí zítřejší časovka pořádně zamává, tak se pojďme podívat na prognózu, jak si pravděpodobně povedou závodníci, kteří jsou v nejlepší desítce.

Simon Yates (Mitchelton-Scott; 64:13:33)

Simon Yates

Vstoupí do časovky jako poslední s červeným dresem. Dříve byl v časovce slabý a ztrácel čas, ale postupně se zlepšuje a zajíždí lépe než v dřívějších letech. Letos jel časovek pět. Nejhorší byl v úvodu Vuelty, kde dojel třicátý. Naopak v podobně stavěné časovce na Giru byl dvacátý a až na excelentní časovkáře Frooma s Dumoulinem a překvapivě Fabia Arua, všechny soupeře porazil. Na Vueltě zatím ukazuje velmi dobrou formu a měl by patřit mezi lepší závodníky.

Alejandro Valverde (Movistar; + 0:26)

Alejandro Valverde
Alejandro Valverde

Alejandro Valverde je suverénně nejzkušenějším závodníkem z Top 10. V časovce nikdy nepatřil mezi jezdce, kteří by ztráceli mnoho času v této disciplíně. Mohla by to být voda na jeho mlýn a Movistar se jeho osobou zkusí dostat do červeného. Valverde se s Yatesem letos potkal na dvou časovkách. Jak v Abu Dhabi, tak v Malaze byl lepší. Mírně zvlněný profil by mu také měl hrát do karet. Valverde bude nebezpečným hráčem v časovce.

Nairo Quintana (Movistar; + 0:33)

Nairo Quintana
Nairo Quintana

Spíše limitovat ztrátu bude nejspíše muset Nairo Quintana. Kolumbijský spolulídr Movistaru v časovce není dobrým jezdcem a letos se mu v ní navíc nevede tak dobře. Zvlněnější profil by mu mohl dát trochu výhody, ale očekáváme spíše nárůst ztráty a útočný styl závodění v posledním týdnu.

Miguel Ángel López (Astana; + 0:43)

Miguel Ángel López
Miguel Ángel López

V ještě horší pozici je Miguel Ángel López. Zatímco Quintana má zkušenosti a časovku dokáže zajet solidně, u Lópeze se toto říct příliš nedá. Mladík Astany bude ztrácet čas a bude ho ztrácet hodně. Dá se tedy čekat, že v posledním týdnu bude nejaktivnějším ze všech závodníků. Letos jel časovek málo a v žádne z nich navíc nezazářil a neoslnil. Pro něj to bude spíše utrpení. Bonusem pro něj může být fakt, že na Vueltě má opravdu skvostné nohy a mohl by se stát příjemným překvapením časovky.

Steven Kruijswijk (LottoNL-Jumbo; + 1:29)

Steven Kruijswijk - bojovník 12. etapy Tour de France 2018
Steven Kruijswijk

V opačné pozici je Steve Kruijswijk. Ten má v časovce příležitost se přiblížit čelní čtveřici, či do ní dokonce vniknout. Časovkářsky by mohl být srovnatelný s Valverdem. Kruijswijk bude tichým zabijákem, který nepozorovaně smaže svoji ztrátu a vrátí se do bezprostředního kontaktu s červeným dresem.

 

Enric Mas (Quick-Step Floors; + 1:55)

Enric Mas
Enric Mas

Velkou neznámou bude Enric Mas. Třiadvacetiletý Španěl je objevem letošní Vuelty a soupeři moc neví, co od něj mohou čekat. V časovce může úplně stejně překvapit, jako vyhořet. Podle dosavadních časovek to vypadá spíše na horší čas a pozici srovnatelnou s Lópezem. I u něj však platí to, že může klidně mile překvapit.

 

Thibaut Pinot (Groupama-FDJ; + 2:10)

Thibaut Pinot
Thibaut Pinot

Velmi nevyzpytatelný závodník. V jednu chvíli jeden z nejlepších časovkářů v pelotonu a mistr Francie, ve chvíli druhé absolutní propadák. Pinotův největší problém je jeho hlava a psychika. Na Vueltě po ztrátě na větru zatím bojuje velmi solidně a pokud mu tento duch vydrží i v časovce, bude horkým favoritem na čelní příčky. V opačném případě propadne do průměru a svoji pozici si ještě ztíží. Letos moc časovek nejel a ty které ano, tak hluboko pod svými možnostmi.

Rigoberto Uran (EF Education First; + 2:27)

Rigoberto Uran
Rigoberto Uran

Velmi podobně na tom je Rigoberto Uran. Zkušený Kolumbijec má potenciál na to, zajet skvělou časovku. Stejně tak dobře umí zajet časovku podprůměrnou. I on letos v časovkách spíše propadá a bude otázkou, jestli se mu to podaří zlomit.

 

Za Uranem jsou jezdci s větší ztrátou, ale je to šik kvalitních časovkářů. Posuďte sami – Ion Izagirre (+ 3:02), Emanuel Buchmann (+ 3:15), Tony Gallopin (+ 4:19) a Wilco Kelderman (+ 6:56). Pro tyto jezdce se jedná o příležitost umazat ztráty, které se jim zatím podařilo nabrat,

Závěr

Nejvíce bude záležet na samotných jezdcích, ale podle našich odhadů uvidíme zajímavý souboj mezi Yatesem a Valverdem. Tito dva svedou zajímavý souboj, který skončí nejspíše nerozhodně, možná z něj jako vítěz vyjde Valverde, ale neočekáváme, že si získá velký náskok. Nesmíme odepisovat ani Naira Quintanu, který časovky na Vueltě zvládá vždy lépe, než všechny ostatní a může se proměnit ve významného hráče. Ze zadních pozic pak budou nejspíš útočit Nizozemci Kruijswijk s Keldermanem a Španěl Izagirre. Zajímavé bude sledovat i boj s chronometrem u Pinota s Uranem, kteří potřebují dobrý den, aby se přiblížili absolutní špičce.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.