Kdo vstoupí nejlépe do třetího týdne?

nabor

Po dvou týdnech závodu je mezi favority pouze minimální rozdíl. S celkovým pořadí zítřejší časovka pořádně zamává, tak se pojďme podívat na prognózu, jak si pravděpodobně povedou závodníci, kteří jsou v nejlepší desítce.

Simon Yates (Mitchelton-Scott; 64:13:33)

Simon Yates

Vstoupí do časovky jako poslední s červeným dresem. Dříve byl v časovce slabý a ztrácel čas, ale postupně se zlepšuje a zajíždí lépe než v dřívějších letech. Letos jel časovek pět. Nejhorší byl v úvodu Vuelty, kde dojel třicátý. Naopak v podobně stavěné časovce na Giru byl dvacátý a až na excelentní časovkáře Frooma s Dumoulinem a překvapivě Fabia Arua, všechny soupeře porazil. Na Vueltě zatím ukazuje velmi dobrou formu a měl by patřit mezi lepší závodníky.

Alejandro Valverde (Movistar; + 0:26)

Alejandro Valverde
Alejandro Valverde

Alejandro Valverde je suverénně nejzkušenějším závodníkem z Top 10. V časovce nikdy nepatřil mezi jezdce, kteří by ztráceli mnoho času v této disciplíně. Mohla by to být voda na jeho mlýn a Movistar se jeho osobou zkusí dostat do červeného. Valverde se s Yatesem letos potkal na dvou časovkách. Jak v Abu Dhabi, tak v Malaze byl lepší. Mírně zvlněný profil by mu také měl hrát do karet. Valverde bude nebezpečným hráčem v časovce.

Nairo Quintana (Movistar; + 0:33)

Nairo Quintana
Nairo Quintana

Spíše limitovat ztrátu bude nejspíše muset Nairo Quintana. Kolumbijský spolulídr Movistaru v časovce není dobrým jezdcem a letos se mu v ní navíc nevede tak dobře. Zvlněnější profil by mu mohl dát trochu výhody, ale očekáváme spíše nárůst ztráty a útočný styl závodění v posledním týdnu.

Miguel Ángel López (Astana; + 0:43)

Miguel Ángel López
Miguel Ángel López

V ještě horší pozici je Miguel Ángel López. Zatímco Quintana má zkušenosti a časovku dokáže zajet solidně, u Lópeze se toto říct příliš nedá. Mladík Astany bude ztrácet čas a bude ho ztrácet hodně. Dá se tedy čekat, že v posledním týdnu bude nejaktivnějším ze všech závodníků. Letos jel časovek málo a v žádne z nich navíc nezazářil a neoslnil. Pro něj to bude spíše utrpení. Bonusem pro něj může být fakt, že na Vueltě má opravdu skvostné nohy a mohl by se stát příjemným překvapením časovky.

Steven Kruijswijk (LottoNL-Jumbo; + 1:29)

Steven Kruijswijk - bojovník 12. etapy Tour de France 2018
Steven Kruijswijk

V opačné pozici je Steve Kruijswijk. Ten má v časovce příležitost se přiblížit čelní čtveřici, či do ní dokonce vniknout. Časovkářsky by mohl být srovnatelný s Valverdem. Kruijswijk bude tichým zabijákem, který nepozorovaně smaže svoji ztrátu a vrátí se do bezprostředního kontaktu s červeným dresem.

 

Enric Mas (Quick-Step Floors; + 1:55)

Enric Mas
Enric Mas

Velkou neznámou bude Enric Mas. Třiadvacetiletý Španěl je objevem letošní Vuelty a soupeři moc neví, co od něj mohou čekat. V časovce může úplně stejně překvapit, jako vyhořet. Podle dosavadních časovek to vypadá spíše na horší čas a pozici srovnatelnou s Lópezem. I u něj však platí to, že může klidně mile překvapit.

 

Thibaut Pinot (Groupama-FDJ; + 2:10)

Thibaut Pinot
Thibaut Pinot

Velmi nevyzpytatelný závodník. V jednu chvíli jeden z nejlepších časovkářů v pelotonu a mistr Francie, ve chvíli druhé absolutní propadák. Pinotův největší problém je jeho hlava a psychika. Na Vueltě po ztrátě na větru zatím bojuje velmi solidně a pokud mu tento duch vydrží i v časovce, bude horkým favoritem na čelní příčky. V opačném případě propadne do průměru a svoji pozici si ještě ztíží. Letos moc časovek nejel a ty které ano, tak hluboko pod svými možnostmi.

Rigoberto Uran (EF Education First; + 2:27)

Rigoberto Uran
Rigoberto Uran

Velmi podobně na tom je Rigoberto Uran. Zkušený Kolumbijec má potenciál na to, zajet skvělou časovku. Stejně tak dobře umí zajet časovku podprůměrnou. I on letos v časovkách spíše propadá a bude otázkou, jestli se mu to podaří zlomit.

 

Za Uranem jsou jezdci s větší ztrátou, ale je to šik kvalitních časovkářů. Posuďte sami – Ion Izagirre (+ 3:02), Emanuel Buchmann (+ 3:15), Tony Gallopin (+ 4:19) a Wilco Kelderman (+ 6:56). Pro tyto jezdce se jedná o příležitost umazat ztráty, které se jim zatím podařilo nabrat,

Závěr

Nejvíce bude záležet na samotných jezdcích, ale podle našich odhadů uvidíme zajímavý souboj mezi Yatesem a Valverdem. Tito dva svedou zajímavý souboj, který skončí nejspíše nerozhodně, možná z něj jako vítěz vyjde Valverde, ale neočekáváme, že si získá velký náskok. Nesmíme odepisovat ani Naira Quintanu, který časovky na Vueltě zvládá vždy lépe, než všechny ostatní a může se proměnit ve významného hráče. Ze zadních pozic pak budou nejspíš útočit Nizozemci Kruijswijk s Keldermanem a Španěl Izagirre. Zajímavé bude sledovat i boj s chronometrem u Pinota s Uranem, kteří potřebují dobrý den, aby se přiblížili absolutní špičce.