nabor

Vítězství na strmých svazích Alto de L’Angliru si připsal Primož Roglič. Jezdec týmu Jumbo-Visma zaútočil v závěrečných kilometrech a do cíle dojel společně s týmovým kolegou Jonasem Vingegaardem.

Sedmnáctá etapa Vuelta 2023 byla královskou etapou s obávaným závěrečným stoupáním na Alto de L’Angliru. Po rovinatém začátku se do úniku dostali Remco Evenepoel a Mattia Cattaneo (Soudal-QuickStep) a vytvořili si více než dvouminutový náskok. V předposledním stoupání Evenepoel Cattanea opustil a pokračoval sám.

Za ním kontroloval peloton vedoucího závodníka Seppa Kusse tým Jumbo-Visma. Na nižších svazích Angliru se Evenepoelův náskok rozplynul, když se sklon mírně snížil. Útok Roberta Gesinka rozmetal peloton, než Mikel Landa (Bahrain Victorious) nasadil více než 5 km před cílem tempo, kterým se zbavil několika jezdců včetně Enrica Mase (Movistar).

Primož Roglič Jumbo-Visma 17. etapa Vuelta 2023Primož Roglič (Jumbo-Visma) zaútočil 3 km před cílem a vytvořil si náskok na Landu a týmového kolegu Jonase Vingegaarda, zatímco Kuss se mu vzdálil. Roglič a Vingegaard spolupracovali na mlhavých horních svazích Angliru, aby se vzdálili Landovi a dojeli do cíle pro první a druhé místo pro Jumbo. Zároveň se Vingegaard v celkovém pořadí přiblížil 8 sekund za Kusse.

Roglič vyhrál etapu, zatímco Kuss omezil své ztráty a projel cílem jako třetí. Udržel si červený trikot, ale jeho náskok se snížil. Byla to další ukázka síly týmu Jumbo-Visma, který umístil tři jezdce na stupně vítězů.

17. etapa odstartuje 13.9.2023 z Ribadesella do Alto de l'Angliru. Horská etapa dlouhá 124.4 km startuje v 10:30. Předpokládaný dojezd je v 17:25.

Ilustrační foto: MIGUEL RIOPA/AFP Getty Images

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.