John Murphy vítězí v Inverlochu


John Murphy (United Healthcare) vyhrál 3. etapu Herald Sun Tour, čímž zaskočil celé pole, protože si poradil s Calebem Ewanem (Orica) i Niccolem Bonifaziem (Trek-Segafredo).

146 kilometrů dlouhá etapa byla také poslední šancí pro sprintery, kteří rozhodně neměli v úmyslu nechat vítězství úniku. I tak se pelotonu pokusilo vzdorovat kvinteto jezdců ve složení Morgan Smith (Kenyan Riders Downunder), Daniel Bonello (St George Merida), Thomas Hubbard (Data#3 Cisco Racing Team p/b Scody), Ben Hill (Attaque Team Gusto) a Russ Downing (Condor JLT), ale bez úspěchu. Worldtour týmy Sky, Trek i Orica měly své plány na etapu a únik brzy neměl šanci.

Orica neměla vůbec špatný vláček a Ewana dostala do dobré pozice, ale ten se zřejmě špatně vyspal a dojel až na 6. místě. Naopak John Murphy se svému týmu za kvalitně rozjetý spurt odměnil v podobě první výhry amerického týmu v nové sezoně, když o centimetry porazil Bonifazia. Pódiu doplnil Steele von Hoff z One Pro Cyling.

Jak to vidí John Murphy

 „Myslím si že každý sprinter je porazitelný a když máte svůj tým před sebou, můžete vyhrát cokoli chcete. A můj tým byl dnes neuvěřitelný, dostali mě do perfektní pozice a já jsem musel jen sprintovat“

Italský sprinter Niccoló Bonifazio, který se netají snem jednou vyhrát Milán-San Remo, druhým místem potvrdil letošní „pódiové prokletí“ týmu Trek-Segafredo. Giacomo Nizzolo dojel na Dubai Tour třikrát na pódiu, ale ani jednu nedokázal vyhrát. To samé se mu předtím stalo na People´s Choice Classic a Tour Down Under. Sám Bonifazio už má jedno pódiové umístění a to na Cadel Evans Great Ocean Road Race. Manažer týmu Luca Guercilena doufá že jeho italští svěřenci „prokletí“ prolomí.

V celkovém pořadí se nic nezměnilo, tým Sky stále drží skvělé 1. a 2. místo. Zítra nás čeká závěrečná etapa s dojezdem na kopec, kde se celý závod rozhodne.

Pořadí 3. etapy

# Jezdec (Země) Tým Čas
1 John Murphy (USA) United Healthcare Pro Cycling 3:20:52
2 Niccolo Bonifazio (Ita) Trek – Segafredo
3 Steele von Hoff (Aus) ONE Pro Cycling
4 Jesse Kerrison (Aus State of Matter / MAAP
5 Anthony Giacoppo (Aus) Avanti IsoWhey Cycling Team
6 Caleb Ewan (Aus) Orica-GreenEdge
7 Neil Van Der Ploeg (Aus) Avanti IsoWhey Cycling Team
8 Daniele Colli (Ita) Nippo Vini Fantini
9 Alistair Donohoe (Aus) KordaMentha – Australian National Team
10 Luke Rowe (GBr) Team Sky

 

Průběžné pořadí po 3. etapě

# Jezdec (Země) Tým Čas
1 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky 9:54:13
2 Chris Froome (GBr) Team Sky 0:00:13
3 Jack Bobridge (Aus) Trek – Segafredo 0:00:31
4 Jack Haig (Aus) Orica-GreenEdge 0:00:48
5 Dion Smith (NZl) ONE Pro Cycling 0:00:52
6 Damien Howson (Aus) Orica-GreenEdge 0:00:53
7 Anthony Giacoppo (Aus) Avanti IsoWhey Cycling Team 0:00:54
8 Robbie Hucker (Aus) Avanti IsoWhey Cycling Team
9 Patrick Shaw (Aus) Avanti IsoWhey Cycling Team 0:00:55
10 Joseph Cooper (NZl) Avanti IsoWhey Cycling Team