Ještě 8 dní a Itálie zrůžoví……. Začíná Giro d’Italia !!!!!!


Ano, je to tak, v Itálii začne Giro d’Italia a s tím masové šílenství cyklistických fandů. Italský temperament se nezapře a my uvidíme davy lidí fandících na trati. Jede se druhý nejstarší a nejtěžší cyklistický etapový závod, založený v roce 1909.

Je to až záviděníhodné, vše bude růžové, podle barvy trikotu vedoucího jezdce. Na tři týdny se cyklistika stane sportem číslo 1 a ve všech hospůdkách a pizzeriích se bude u sklenky vína hodně diskutovat.

Doufejme, že se letos vydaří počasí, protože loni to byla přímo katastrofa. V některých etapách prokřehlé a zmrzlé cyklisty museli doslova sundávat z kola. Byl to smutný pohled, ale o to více jsme obdivovali všechny, kdo to vydrželi. Hrdina byl každý.

Nás fandy čeká zajímavá podívaná. Startovní listina slibuje hojnou účast favoritů. Na start se opět postaví loňský vítěz Vincenzo Nibali, miláček Italů, který bude obhajovat titul, loni byl suverénní.

Dále potvrdili účast Evans – loni třetí, Rodriguez, Pozzovivo, Petacchi, Kittel, Cunego, Quintana, Roche, Cataldo, Chavanel,S. Sanchez, Basso, Hesjedal a další.
Na koho se máme těšit a kdo nás překvapí? V rovinatých etapách se budou v závěrečném spurtu předhánět spurteři a v kopcovitých budeme obdivovat skvělou formu vrchařů.

Po tři týdny se nám fandům změní denní rytmus, prostě“ Giro“ je tady, tak ať zvítězí ten nejlepší a hlavně bez pádů a zranění!!!