Jednu výhru od třicítky. V Ovadě slavila z úniku Marianne Vos

nabor

Čelo celkového pořadí Gira dnes odpočívalo, volnou ruku dostaly uprchlice. Nejlépe si vedly Brand, Chabbey, Lippert a Vos a legendární Nizozemka si v závěru dospurtovala pro 29. výhru v etapě Růžového závodu. Růž samotnou dál s klidem veze Anna van der Breggen.

Po včerejší vrchařské show měla třetí etapa otestovat zase sjezdařské dovednosti závodnic. Druhou polovinu trasy totiž tvořila řada menších kopců a peloton si musel poradit s deštivým počasím. Přesto nebo právě proto, že se nabízela varianta úspěchu úniku, zůstával dlouho pohromadě. Právě při nájezdu do kopců ho rozdělil naopak pád. Mezi dnešní odstupivší se zařadily Arlenis Sierra či Ariadna Gutiérrez, pro nemoc také Tayler Wiles.

Útoky rozjela Brodie Chapman, za kterou se následně docvakly Lippert, Brown, Chabbey, Brand a Stultiens. Nezahálela ani Marianne Vos, jež se vydala vpřed ve společnosti Mikayly Harvey a na čele ve výsledku utvořila kvarteto s Chabbey, Lippert a Brand. To si 25 km od cíle pod již rozjasňujícím se nebem vezlo rostoucí náskok kolem tří minut a zbývalo mu zdolat pouze poslední ze čtyř vrchařských prémií, „trojku“ Mornese (0,8 km, 6,1 %).

V závěru se naplnil nezvratný osud takto vyvíjející se etapy, Marianne Vos si pohlídala soupeřky a ve sprintu nezklamala. Druhá dojela Lucinda Brand. Peloton kontrolovaný SD Worx mírně stahoval, přesto dorazil 3:18 za uprchlicemi. Zítra s top 10 zahýbe horská individuální časovka.

Pořadí 3. etapy Giro Rosa 2021

P. Jméno Tým Čas
1. Marianne Vos Jumbo-Visma 03:31:24
2. Lucinda Brand Trek-Segafredo
3. Lianne Lippert DSM
4. Elise Chabbey Canyon-SRAM
5. Lisa Brennauer Ceratizit-WNT +03:18
6. Coryn Rivera DSM
7. Emma Norsgaard Movistar
8. Marta Bastianelli Alé BTC
9. Ilaria Sanguineti Valcar
10. Marta Lach Ceratizit-WNT