Ján Svorada svolává fanoušky na SP v Novém Městě

nabor

Získá Vysočina mistrovství světa horských kol? Ján Svorada věří, že ano. Žádá všechny české fanoušky o podporu. Ján Svorada spolu se svým týmem se uchází o pořádání Mistrovství světa 2016 v Novém Městě  na Moravě. V pomyslném souboji stojí silný soupeř, německý Albstadt.

Silný lobbing německého města chce překonat podporou všech českých fanoušků.

Z Nového Města zní prosba:

Dorazte o víkendu 23. – 25. května do Nového Města a pomozte nám vytvořit snad ještě lepší atmosféru než v minulých letech. Vezměte své kámoše, známé, rodiny a přijeďte letos společně na Vysočinu! Nebudete litovat. Vedle elitních závodů pro vás na celý víkend připravujeme také bohatý sportovní a doprovodný program.

Rozhodnutí o pořadateli MS 2016 se neustále odkládá, ale finální verdikt by měl přijít právě po Světovém poháru v Novém Městě.

Otevřený dopis Jána Svorady k fanouškům:

Ahoj bikeři, ahoj fanoušci cyklistiky!

Rád bych vás touto cestou oslovil a požádal o podporu naší kandidatury na mistrovství světa 2016!

Jak?

Tím, že letos o posledním květnovém víkendu přijedete do Nového Města fandit!

Náš příběh

Roky jsme makali, abysme bajky posunuli dopředu. Fakt jsme se snažili, přinášeli nové podněty.
Odměnou nám bylo každoroční ocenění SP v Novém Městě jako nejlepšího závodu celé sezóny. I díky skvělé divácké kulise, za kterou vděčíme vám – vynikajícím českým divákům, kteří horská kola milují a sportovně fandí nejen českým, ale i zahraničním reprezentantům.
Také proto jsme se neustále snažili lobovat za rozdělení sjezdu a cross-country, abychom mohli do Nového Města přivést mistrovství světa. Chtěli jsme, aby zlatá generace kolem Jardy Kulhavého, Ondry Cinka a tehdy ještě i Katky Nash zažila závod mistrovství světa před domácími fanoušky.

Asi nemusíme popisovat, jakou jsme měli radost, když nás zástupci UCI informovali, že by v olympijském roce chtěli Nové Město mít jako výstavní závod a že došlo k možnosti rozdělení MS v olympijských letech. Okamžitě jsme podali kandidaturu, složili kauci 5 000 EUR a čekali na rozhodnutí. To se však postupně posouvalo. MS ve sjezdu 2016 už bylo přiděleno a v cross-country disciplínách se rozhodnutí stále odkládalo. Později jsme se dozvěděli, že o pořadatelství usiluje i německý Albstadt, který spoléhá na tradičně silný německý lobbing a jehož šance prý každým dnem rostou díky síle, kterou uvnitř orgánů UCI Německo má.
Nechceme se však vzdát. Bojujeme jak na poli diplomatickém, tak i děláme vše proto, abychom svěťák v Novém Městě opět posunuli o úroveň dál!

Podpořte nás v našem úsilí!

A stejně tak bychom chtěli poprosit i vás, všechny fanoušky horské cyklistiky, abyste nám pomohli.

Dorazte o víkendu 23. – 25. května do Nového Města a pomozte nám vytvořit snad ještě lepší atmosféru než v minulých letech.

Věříme, že pokud společně zástupcům mezinárodní cyklistické unie (UCI) ukážeme, že Česká republika o horská kola stojí víc než tradičně finančně i politicky silnější Německo, můžeme ještě jejich rozhodování zvrátit.

Vezměte své kámoše, známé, rodiny a přijeďte letos společně na Vysočinu! Nebudete litovat. Vedle elitních závodů pro vás na celý víkend připravujeme také bohatý sportovní a doprovodný program.

Jménem všech kolegů z organizačního výboru i našich reprezentantů vám všem předem děkuji za aktivní podporu.

Ján Svorada,
generální manažer SP v Novém Městě na Moravě 2011 – 2014