Ion Izagirre vyhrál prolog Kolem Romandie

nabor

Španělský jezdec Movistaru Ion Izagirre ovládl úvodní etapu na švýcarském podniku Kolem Romandie a ujal se vedení v závodě. Druhý dokončil etapu Tom Dumoulin (Giant-Alpecin), třetí Michal Kwiatkowski (Sky).

Na trase, necelé čtyři kilometry dlouhé, si jezdci mezi sebou nevytvořili velké rozdíly. Prvního Izagirra a posledního Victora Campaenertse (LottoNL-Jumbo) dělila minuta a 16 vteřin. Z favoritů na celkové pořadí nejvíce ztratil Andrew Talansky. Jezdec Cannondalu dojel na 155. místě a zaostal o 1:04.

Dobře si nevedli Richie Porte (101. místo; + 0:37) ani Ilnur Zakarin (77. místo; + 0:30). Obhájce vítězství tak hned ztrácí na své konkurenty drahocenné sekundy.

Rafal Majka na 68. místě ztratil 27 vteřin. O sekundu lépe zajeli časdovku Chris Froome a Rigoberto Uran. Bauke Mollema byl lepší o další dvě vteřinky.

Rui Costa má ztrátu 20 sekund. Velmi pěknou časovku zajel Romain Bardet a na Izagirra nabral 19 vteřin. Nairo Quintana si vybudoval solidní náskok na své konkurenty, když byl v cíli pomalejší o 16 sekund.

Ale i v Top 10 dokončila jména, která chtějí atakovat příčky nejvyšší. Thibaut Pinot je sice klasifikován jako 11., ale trať projel stejně rychle jako Martijn Keizer (LottoNL-Jumbo). Oba ztratili 12 sekund. Devátý byl klasifikován Tejay Van Garderen. Lídr BMC ztratil 11 vteřin, stejně jako Louis Vervaeke (Lotto Soudal) a Reto Hollenstein (IAM).

Čtvrtý byl v cíli Geraint Thomas (Sky). Brit ztratil 7 sekund, stejně jako třetí Kwiatkowski. Druhý Dumoulin zapsal ztrátu 6 vteřin na vítězného Iona Izagirra, který tratí prolétl za 5:33 minut.

Za zmínku stojí i páté místo Gorky Izagirra (+ 0:08). Bratrská dvojice Movistaru, stejně jako celý tým, zajela velmi pěkný prolog.

Český zástupce se na startu neukázal, ale na rampě se objevili bratři Velitsové. Tento souboj nakonec vyhrál Peter. Ten byl v cíli na 122. pozici se ztrátou 0:44. Martin dokončil prolog na 146. místě a zaostal o 53 vteřin.