Hra o vteřiny na cestě do Riazy


Drama, jak má být. Dumoulina čekají tři velké výzvy na cestě k uhájení drobného náskoku a první z nich přichází dnes, když závěr etapy okoření „jednička“.

Peloton zůstane v regionu Castilla y León a bude směřovat jihovýchodně do městečka Riaza. 204 kilometrů dlouhá etapa bude zprvu zvlněná, v samém závěru ale přijde Puerto de la Quesera. Desetikilometrový kopec s průměrem 5,2 % a ve druhé polovině s pasážemi kolem 7 % se nachází jen 13 tisíc metrů od cíle. Do něj pak následuje sjezd, krom mety 5 kilometrů, kde přijde krátké stoupání.

Počasí bude polojasné. Teploty kolem 25.

profile-18

Ačkoli to pro dramatičnost závodu není nejlepší, dnešní profil značně vyhovuje jezdcům typu Toma Dumoulina. Stejně tak Alejandro Valverde a Joaquim Rodríguez by mohli zabodovat. Stručně řečeno: pokud se někdo neutrhne ve stoupání, rozhodne spurt selektované skupiny.

Tedy – pokud nedojede první únik. Giant asi nebude plýtvat silami a Astana by se mohla obávat bonusových ztrát. Proto by dnes klidně mohli bodovat útočníci a mezi nimi by mohl být Omar Fraile. Takřka jistý vítěz puntíkaté klasifikace dnes může napsat definitivu.

Etapa začne ve 12:42, přenosy od 16:00, dojezd cca 17:40.